spot_img
spot_imgspot_img
29 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

United CEO’su: Uçakta maske kullanımı Eylül’de sona erecek

Seçtiklerimiz

United Airlines CEO’su Scott Kirby, havayolu yolcuları için maske zorunluluğunun Eylül ayında sona ermesine izin verileceğini tahmin ettiğini söyledi.

CBS’nin “Face the Nation” programına katılan Kirby, sunucu John Dickerson’a şunları söyledi: “Tahminim şu anki hükümet emrinin süresi 13 Eylül’de sona eriyor.

Tahminim, maske mecburiyeti 13 Eylül’de sona erecek, şimdilik bekliyoruz” dediKirby, ayrıca kişisel seyahatin toparlandığını ve tatil içerikli seyahatinin “yüzde 100’den fazla iyileştiğini” belirtti.

Havayolu CEO’su ayrıca, sınırların tamamen yeniden açıldığı anda Avrupa seyahatinin “büyük ölçüde tam olarak geri dönmesini” beklendiğini, Asya’daki seyahatin ise tamamen iyileşmesinin muhtemelen “18 ila 24” ay süreceğini söyledi.

Ancak, iş seyahati taleplerinin hala tam olarak iyileşmekten uzak olduğunu bildirdi.Sunucu Dickerson, iş seyahatinin ne zaman “normale” döneceğini sordu.

Kirby.”Bunun diğer tarafında hiçbir şeyin normal olacağını sanmıyorum, ancak iş talebinin Eylül ayında, çoğunlukla okullar açıldığında, birçok insanın ofislerine geri döndüğünde artacağını bekliyoruz. Ama 2023’e kadar tam olarak toparlanacağını düşünmüyoruz,” diye yanıtladı

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika