spot_img
spot_imgspot_img
16.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Uçak kargosuna kaçak binen Türk yolcu öldü

Seçtiklerimiz

British Airways’in, 18 Temmuz günü İstanbul-Londra seferini gerçekleştiren uçağının inişinde büyük bir trajedi yaşandı. Atatürk Havalimanı’ndan kalkan İngiliz uçağı, Londra kentindeki Heatrow Havalimanı’na başarılı bir iniş gerçekleştirdi.

Ancak Terminal 5’e yanaşan uçakta gerçekleşen kontrollerde, iniş takımlarında bir erkek cesedine rastlandı. Soğuktan donarak hayatını kaybeden yolcuyla ilgili araştırma yürüten İngiliz polisi, cesedin bir Türk’e ait olduğunu tespit etti.

Polis, kaçak yolcunun yakınları ile irtibat kurulmasının ardından cesedin kimliğinin açıklanacağını bildirdi. British Airways yetkilileri, uçaklara kaçak binen yolcularla ilgili gerekli tedbirleri aldıklarını ve uçuş düzenledikleri her ülkede alınan tedbirleri uyguladıklarını söyledi. Yetkililer, kaçak yolcunun uçağa nasıl bindiği konusunda Türk yetkililerle işbirliği halinde soruşturma yürüttüklerini ifade etti.

Atatürk Havalimanı’nda, bu yılın şubat ayında da benzer bir kaçak yolcu olayı yaşanmıştı. Atatürk Havalimanı apronuna (uçakların bulunduğu bölge) yer hizmetleri şirketine ait personel kıyafeti giyerek giren İranlı yolcu, Atlasjet uçağının kargosuna gizlenerek Tahran’a gitmeyi başarmıştı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika