spot_img
spot_imgspot_img
10.6 C
İstanbul
Çarşamba, 28 Şubat 2024

TUSAŞ, Teknofest 2023’te son teknoloji ürünlerini sergileyecek

Seçtiklerimiz

TEKNOFEST İSTANBUL KAPILARINI AÇIYOR: TÜRK HAVACILIK UZAY SANAYİ GELİŞTİRDİĞİ ÖZGÜN ÜRÜNLERİ İLE ZİYARETÇİLERE EŞSİZ BİR DENEYİM SUNMAYA HAZIRLANIYOR! 

Türk Havacılık Uzay Sanayii, Dünya’nın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali olan TEKNOFEST 2023’te son teknoloji ürünlerini sergileyecek. 27 Nisan – 1 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Festival’de yerli imkanlarla özgün olarak geliştirilen HÜRJET, ATAK 2, GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR VE HÜRKUŞ platformlarının mock-up’ları ziyaretçilerle buluşacak. Türkiye ve dünyanın birçok yerinden gelecek teknoloji tutkunlarına özel GÖKBEY, ANKA, AKSUNGUR ve HÜRKUŞ uçuş gösterisi sergileyecek.

Türk Havacılık Uzay Sanayii Festivale katılanlara Dünya’nın en gelişmiş uçaklarından biri olacak 5. Nesil savaş uçağı Milli Muharip Uçak (MMU) simülatörü ile eşsiz bir uçuş deneyimi sunacak.

Türk Havacılık Uzay Sanayi’nin hazırladığı kariyer stantlarında genç yetenek programları, işe alım süreçleri ve ‘’Mühendise Sor!’’ etkinliği ile gençler Türkiye’nin en iyi mühendisleriyle iletişime geçebilecek ve akıllarındaki sorulara cevap bulabilecekler.

HÜRKUŞ 6-10 ve HEZARFEN 11-14 Geleceğin Yetenekleri Programı kapsamında gerçekleştirilen “Gelişim Atölyeleri” ile ilkokul ve ortaokul öğrencileri, robotik kodlama/dijital oyun tasarımı alanında pratiğe dayalı atölye çalışması gerçekleştirebilecekler. Ana sahnede sergilenecek HÜRKUŞ ve GÖKBEY Müzikali ile, 6-8 yaş aralığındaki geleceğin yeteneklerine keyifli ve gelişim dolu anlar yaşatacak.

Türk Havacılık Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 14.000’i aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor. Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika