spot_img
spot_imgspot_img
17.9 C
İstanbul
Cumartesi, 3 Haziran 2023

TUSAŞ hava araçlarıyla IDEX 2023’te

Seçtiklerimiz

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, 20-24 Şubat’ta Abu Dabi’ de 16.sı düzenlenen IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’na Abu Dabi kralı Muhammed bin Zâyid bin Sultan en-Nehyan’ın misafiri olarak katılım gösteriyor. Şirket geliştirdiği milli platformları 1500m2’lik bir alanda ziyaretçilerle buluşturuyor.

59 ülkeden binden fazla firmanın katılımı beklenen IDEX Uluslararası Savunma Fuarı ve Konferansı’nda T129 Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, ANKA, AKSUNGUR, HÜRKUŞ platformlarının yanı sıra bu yıl ilk kez uçacak HÜRJET platformunun mock-up’ları sergileniyor. Şirketin sahip olduğu tüm hava platformlarının 1/7 ölçekli maketleri de fuarda yer alıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii Hakkında

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, sabit ve döner kanatlı hava platformlarından insansız hava araçları ve uzay sistemlerine kadar entegre havacılık ve uzay sanayi sistemlerinin tasarım, geliştirme, modernizasyon, üretim, entegrasyon ve yaşam döngüsü destek süreçlerinde 4 milyon metrekare açık, 710 bin metrekare kapalı alanda 13.000’i aşkın çalışanı ile hizmet vermeye devam ediyor.

Türkiye’nin teknoloji merkezi konumunda olup; havacılık, uzay ve savunma sanayiinde küresel oyuncular arasında yer almaktadır.

- Turkish Aerospace -spot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika