spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

Turkuaz’ın iç hat uçuşları durduruldu

Seçtiklerimiz

TURKUAZ Havayolları’nın, Eylül ayında Ankara merkezli başladığı tarifeli iç hat uçuşları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 5 uçak şartını yerine getirememesi üzerine durduruldu. Bilet satın alan yolcuların bilet ücretleri geri ödenmeye başladı.

       

        Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan 22 Eylül’de tarifeli 55 liralık sabit fiyatlarla iç hatlara başlayan Turkuaz Havayolları, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 5 uçak şartını yerine getiremedi ve filosu da 4 uçağa düştü. Bunun üzerine Turkuaz Havayolları’nın iç hat uçuşları durduruldu.

       

Havayolunun iki uçağı bayram öncesinde finansal kiralama şirketi ILFC’ye olan borçları nedeniyle Türk tescilinden düşürülmüştü. Kiralık uçaklarla bayram öncesinde uçuşlarını yapmaya çalışan şirket, yolcularını mağdur ederek 10 saatlik rötarlara neden olmuştu.

       

Kendi isteğimizle ayrıldık

       

Öte yandan TURKUAZ Havayolları’ndan yapılan açıklamada, "Eylül ayında Ankara merkezli başladığı tarifeli iç hat uçuşlarından, daha fazla zarar etmemek icin sirket kararı olarak kendi isteği ile bir süreliğine geri çekilme karari almıştır" ifadesi kullanıldı.

       

LİDER OLACAÐIZ DEMİŞTİ

       

Turkuaz Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Hidayet Aydoğan, daha önce yaptığı açıklamalarda, Ankara merkezli iç hat uçuşlarında ilk aşamada pazar payının yüzde 50’sini hedeflediklerini daha sonra ise pazarın liderliğini ele geçirmek istediklerini belirtmişti.

       

Aydoğan, filonun büyümesiyle 2012 yılında 25 iç noktaya hizmet vermek istediklerini ifade etmişti.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika