spot_img
spot_imgspot_img
19.7 C
İstanbul
Pazar, 25 Şubat 2024

Türkler ”büyük Uçak” Seviyor

Seçtiklerimiz

2012 yılında Frankfurt`tan Ankara, Berlin`den İstanbul ve İzmir`e ilk kez uçuş başlatacaklarını belirten Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Groger Wende, "Türkiye için bizim hedeflerimiz büyük.
 
Biz üç yeni hat düşünüyoruz Nisan` da Ankara-Frankfurt uçuşlarına başlayacağız. Ankara`dan her gün üç uçuş olacak. Berlin`in yeni havalimanından da Haziran ayında İstanbul ve İzmir`den her gün uçuşa başlayacağız."dedi. Wende, Türk yolcuların teknolojik ve büyük uçakları sevdiğini özellikle Airbus A 380`i tercihettiklerini de belirtti.
 
Teknik altyapı, eğitimli personeli ve uçuş güvenliğine verdiği önemle Avrupa`da havacılık sektörünün en güçlü kuruluşu olan Lufthansa Alman Hava Yolları Türkiye pazarında iddialı. Lutfhansa`nın Türkiye Genel Müdürü Groger Wende Türkiye`de havayolu taşımacılığının artışına dikkat çekerek şunları söyledi, "Türkiye için bizim hedeflerimiz büyük. Biz üç yeni hat düşünüyoruz Nisan` da Ankara-Frankfurt uçuşlarına başlayacağız. Ankara`dan her gün üç uçuş olacak. Berlin`in yeni havalimanından da Haziran ayındaİstanbul ve İzmir`den her gün uçuşa başlayacağız."dedi.

TÜRKLER TEKNOLOJİYİ VE BÜYÜK UÇAKLARI SEVİYOR

Wende, Türklerin Airbus`ın dev uçağı A 380`le ABD`ye uçmak için Lufthansa`yı tercih ettiklerini ifde ederek, A380`le uçmanın da oldukça ekonomik olduğunu kaydetti. Wende, "Türk yolcular çok rağbet ediyorlar. Frankfurt – Miami ve Frankfurt New York`a uçmaya başladık. Türk yolcular özellikle Airbus 380`e binmek istiyor. Teknolojiye merak var. Fiyatlar da çok uygun. Kampanya varsa 549 euro`dan başlıyor. Özellikle Business Class çok uygun 2200 euro" diye konuştu.

Lufthansa`nın güvenliği ön plana alan birşirket olduğunun da kaydeden Wende, özel hayatında kendisine Türklerin `Enişte` demesin den de oldukça memnun olduğu görüldü. Wende, "Eşim Türk 25 senedir evliyim. Çok seviyorum, çok mutlu oluyorum. .Zaten Türkiye`yi kendi evim gibi görüyorum. Emeklilik için Türkiye`yi düşünüyorum. Tanıdıklarım Enişte diyor ve hoşuma gidiyor."şeklinde konuştu.

 
LUFTHANSA KRİZDEN KORKMUYOR

Avrupa`daki ekonomik krizi de değerlendiren Wende bu konudaki görüşlerini ise "Almanlar bundan çok korkuyorlar. Herkes harcamalarında dikkatli davranıyor ama gerçek manada o kadar büyük bir kriz yok şu anda. Türk ekonomisi yüzde 9 büyüdü, Alman ekonomisi de yüzde 4 büyüdü. Demek ki durum o kadar kötü değil. Lufthansa olarak 2012 yılında yatırımlarımızı yüzde 5 arttıracağız. Biz yatırımlarımızda en büyük payı teknik altyapı, personelin sürekli eğitimi ve uçuş güvenliğine ayırıyoruz. Munih ve Frankfur`tansonra Berlin Brandenburg havalimanını da uçuşlarımızın merkezi haline getireceğiz.

Buradan Avrupa`nın 50 noktasına yeni seferler başlatacağız. Brandenburg havalimanında 130 uçakla hizmet vereceğiz. Kısacası insanlar ekonomik krizi gözlerinde fazla büyütüyorlar. Aslında bu gerçeklikten uzak, psikolojik bir korku" ifadelerini kullandı.

 
Öte yandan, Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Groger Wende, Türkiye`de yapılan seferlerde koltuk kapasitesi yüzde 13 artırmayı ve 2012`nin başında 18 büyük gövdeli yeni uçak alarak, şu anda filosunu yüzde 6 oranında büyüteceklerini söyledi.
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika