spot_img
spot_imgspot_img
18.2 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, Dünya Pilotlar Günü’nü Coşkuyla Kutladı

Seçtiklerimiz

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Dünya Pilotlar Günü’nü Kutladı

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği – TALPA, Dünya Pilotlar Günü’nü Coşkuyla Kutladı ve TALPA Başkanı Üreksoy’dan Güvenli Havacılık Vurgusu.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği – TALPA, 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü’nü, uluslararası alanda kutlanan ve havacılık camiasının birlik ve beraberliğini simgeleyen anlamlı bir etkinlikle selamladı.

TALPA Dernek Başkanı Kpt. Plt. R. Okan Üreksoy, seçkin misafirler, meslektaşlar ve genç havacılık profesyonelleriyle bir araya gelerek, havacılığın önemini ve pilotların üstlendiği sorumlulukları vurguladı.

Üreksoy’un konuşmasında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün vizyonuna atıfta bulunarak, gökyüzünün geleceğin anahtarı olduğunu ve pilotların bu vizyon doğrultusunda ülkelerine ve dünyaya hizmet ettiğini belirtti. Dünya Pilotlar Günü’nün tarihçesine de değinen Üreksoy, TALPA’nın öncülüğünde uluslararası alanda kabul gören bir etkinlik haline geldiğini ifade etti.

Dernek, Dünya Pilotlar Günü’nü ayrıca azaltılmış mürettebatla operasyona karşı bir kampanya başlatarak kutladı. Azaltılmış kokpit ekibiyle uçuşların emniyet açısından riskli olduğunu vurgulayan dernek, her zaman iki pilotun kokpitte bulunmasını savunarak bu konuda farkındalık oluşturmayı amaçladı.

Ayrıca, havacılık sektöründe çalışanların sosyal haklarını güvence altına almak adına Havacılık Meslek Yasası için yapılan çalışmaların hız kazandığını belirtti. Dernek, sektörün tüm paydaşlarını bu önemli ihtiyacın karşılanması için bir araya getirerek çaba harcadıklarını dile getirdi.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği, Dünya Pilotlar Günü’nü kutlarken, havacılık sektörünün gelişimine katkıda bulunan herkese teşekkür etti ve gelecekteki başarılar için umutlu bir bakış açısıyla dolu olduklarını ifade etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika