spot_img
spot_imgspot_img
35.4 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Türk Hava Yolları II. Pilot Adayları İçin Kapılarını Açıyor

Seçtiklerimiz

Türk Hava Yolları II. Pilot Aday Adayları İçin İlan Açtı

Türk Hava Yolları (THY), Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ederken, büyüme hedefleri doğrultusunda yeni bir istihdam fırsatı sundu. Take-Off Cadet ilanı ile yetiştirilmek üzere ikinci pilot aday adaylarını aradığını duyuran THY, bu kapsamda başvuru şartlarını açıkladı.

Kimler Başvurabilir?

Bölüm fark etmeksizin tüm lisans mezunları, 31.12.2003 – 01.01.1994 tarihleri arasında doğmuş olan kişiler Türk Hava Yolları ailesine katılmak için başvuru yapabilecek. Başarılı olan adaylar, 2 yıllık bir eğitim sürecinden geçecek ve bu süre zarfında 2 brüt asgari ücret maaş, konaklama, kira yardımı, yemek kartı, sigorta ve indirimli bilet gibi çeşitli imkanlardan yararlanabilecekler.

Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı Prof. Dr. Ahmet Bolat, yapılacak alımlarla ilgili değerlendirmesinde, “Dünyanın en çok noktasına uçan havayolu olarak, güçlü finansal yapımız ve geleceğe dönük hedeflerimiz doğrultusunda filomuzu ve çalışan sayımızı artırmaya devam ediyoruz. 2024 yılı sonuna kadar 75 bin kişilik ailemizi, iştiraklerimizle birlikte yapacağımız işe alımlarla 85 bine yükseltmeyi hedefliyoruz. Her zaman olduğu gibi önümüzdeki dönemde de bayrağımızı göklerde gururla dalgalandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Bu doğrultuda açılan Take-Off Cadet alımı ilanına başvurular ve diğer açık pozisyonlar için Türk Hava Yolları’nın kariyer portalı olan kariyer.thy.com adresinden başvuru yapılabilecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika