spot_img
spot_imgspot_img
33.2 C
İstanbul
Salı, 16 Temmuz 2024

Turizm Yazılımının Lideri Bir Kez Daha Hitit

Seçtiklerimiz

Türkiye’nin havacılık teknolojileri alanındaki ilk ve tek ihracatçı firması Hitit, havayolu firmaları başta olmak üzere seyahat sektörü aktörleri için ürettiği %100 yerli yazılım çözümleri sayesinde Bilişim 500 araştırmasında bir kez daha “Turizm Sektörü Yazılım Birincisi” oldu.

İstanbul, 09.09.2021 – %100 yerli çözümleri ile havayolu ve seyahat teknolojileri pazarının ülkemizdeki kurucusu ve dünyadaki temsilcisi Hitit, BThaber tarafından bu sene 22.si gerçekleştirilen Bilişim 500 araştırmasında “Turizm Sektörü Yazılım” kategorisinde bir kez daha birinci olmaya hak kazandı.

Bu kategoride 3 yıldır birinciliği elinde tutan Hitit, Türkiye’nin en prestijli bilişim firmaları arasında yer alıyor.

2020 yılı verileri baz alınarak yapılan araştırmada Hitit’in gerçekleştirdiği yazılım ihracatı ile hizmet ihracatı alanında yakaladığı yükseliş trendi, Bilişim 500 araştırmasına da yansıdı.

2020 yılında müşteri portföyünü %30 oranında arttıran Hitit ihracat rotasına; ABD, Brezilya, Romanya, Mali, Mısır, Seyşeller, Myanmar ve St.Maarteen’i de ekledi.

Hitit’in Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Nevra Onursal Karaağaç Bilişim 500 araştırması hakkında şu açıklamalarda bulundu: “Son 1,5 yıldır dünyanın pandemiye karşı verdiği mücadele bireysel ve kurumsal olarak bizlere çok şey öğretirken, gelecek pratiklerimizin de değişeceğini gösterdi.

Daha temassız bir dünyaya doğru ilerlerken, şahit olduğumuz en temel unsur teknolojinin hayatlarımıza çok daha fazla dahil olması…

Pandeminin en çok etkilediği havacılık ve seyahat sektörünün bir parçası olan Hitit’in, sektörün küresel teknoloji sağlayıcılarından biri olarak büyüme trendini pandemi koşullarına rağmen güçlü bir şekilde sürdürmesi, teknolojinin önemine atıf yapıyor.

Sadece bir yıl içinde Asya-Pasifik, Kuzey ve Güney Amerika, Karayipler, Ortadoğu ve Afrika’ya ihracat yapıp yeni müşteriler kazandık.

Küresel çapta alanımızda dünya üçüncüsü olurken, Bilişim 500 araştırmasında ülke birincisi olmamız çabalarımızın karşılığını aldığımızı görmemiz açısından mutluluk verici… Bu büyüme hızımızın artarak süreceğini umuyorum.”

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika