spot_img
spot_imgspot_img
8.4 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

Troy Air Fest 20 bin kişiyle açıldı

Seçtiklerimiz

Çanakkale’nin Lapseki ilçesine bağlı Umurbey Belediyesince Çanakkale Görsel Tanıtım Derneği işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası Havacılık Festivali ‘Troy Air Fest’, dün gönüllü katılan pilotların uçaklarıyla çocukların Çanakkale semalarında uçmasıyla başladı.
Çocuklara sivil havacılığı sevdirmek için gönüllü pilotlar eşliğinde, Çanakkale Boğazı ve Tarihi Gelibolu Yarımadasındaki Şehitliklerin üzerinde uçuruldu. Festival boyunca gönüllü çocuklar uçurulacak. Ayrıca festivali alanını üzerinde 4 F-16 uçağı kısa bir gösteri yaptı.

 

‘TÜRKİYE’Yİ ÇOK SEVİYORUM’

Festivalin açılış gecesinde dünyaca ünlü Romen sanatçı Inna sahne aldı. Yaklaşık 20 bin kişiye seslenen güzel şarkıcı konsere Türkçe “Merhaba Çanakkale, Türkiye’yi çok seviyorum” diyerek başladı.

 

Festival için hazırlanan 75 dönümlük alanda motosiklet yarışları, konserler, sahilde plaj voleybolu gibi etkinlikler yapılacak. Festivalde katılımcılar alanda 4 gün boyunca çadır kurarak konaklayabilecek. Festivalde birinci gece Romen sanatçı İnna ve DJ Vanessa Moreno sahne alırken, diğer günlerde ise Kıraç, Teoman, Beyza Durmaz gibi ünlü isimlerde konser verecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika