spot_img
spot_imgspot_img
25.7 C
İstanbul
Cuma, 21 Haziran 2024

THY Yönetiminde Dengeler ve İsimler Değişiyor. Kulislerde hareketlilik başladı.!

Seçtiklerimiz

HAVACILIK CAMİASINDA HAREKETLİLİK BAŞLADI. THY VE HAVACILIK CAMİASI DEĞİŞİKLİĞE KİLİTLENMİŞ VAZİYETTE.

THY’DE KRİTİK TOPLANTI YARIN GERÇEKLEŞECEK.

Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu yarın online toplantı gerçekleştirecek. Toplantıda THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkan İlker Aycı ile birlikte THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi üyeleri Görkem Aksoy ve Muzaffer Akpınar istifasını sunacak ve yerlerine yeni atamalar gerçekleştirilecek.

TECRÜBELİ İSİM PROF. DR. AHMET BOLAT THY YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLACAK.

2012 yılından itibaren THY Yatırım ve Teknolojiden sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet Bolat THY’nin yeni Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı olacak.

Nisan ayında gerçekleştirilecek Olağan Genel Kurul’da ise bu atamalar onaya sunularak resmileşecek.

İstanbul Teknik Üniversitesi, Stanford ve Michigan gibi üniversitelerde eğitim gören Prof. Dr. Ahmet Bolat, THY’deki görevine ek olarak Türk Havacılık ve Uzay Sanayii’nde Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürütmekte.

Ahmet Bolat kimdir ?

Prof. Dr. Ahmet Bolat İstanbul Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 1984’te A.B.D.’de Stanford Üniversitesi’nde Yöneylem Araştırması alanında yüksek lisansını, 1988’de University of Michigan’da Endüstri ve Operasyonlar Mühendisliği bölümünde doktorasını tamamlamıştır. Dr. Bolat 1959 Konya doğumludur.

Bolat iş hayatına 1981’de Yıldız Kalıp Şirketi’nde tasarım ve üretim mühendisi olarak başlamıştır. 1985 ve 1988 yılları arasında University of Michigan’da araştırma görevlisi, öğretim görevlisi ve yardımcı doçent görevlerinde bulunmuştur. 1988’den 2005’e kadar olan dönemde Riyad King Saud University’de yardımcı doçent, doçent ve profesör pozisyonlarında görev almıştır.

Halen THY A.O’nda Yatırım Yönetimi, Uluslararası ilişkiler ve Anlaşmalar ile İnovasyon ve Projeler Başkanlıklarından sorumlu Genel Müdür (Yatırım ve Teknoloji Yardımcısı olarak çalışmaktadır. Daha önce de Strateji Geliştirme, Filo Planlama, Yatırım Yönetimi ve Ar-Ge’den sorumlu Başkan olarak Ortaklığa 400’e yakın uçak satın alımı ile 150’ye yakın uçak kiralanmasının planlanması ve gerçekleştirilmesinde hizmet etmiştir.

Turkish Cabin Interior AŞ Yönetim Kurulu Başkanı, Turkish HABOM AŞ ve SunExpress Havayolları Yönetim Kurulları Üyesi ve THY Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı olarak çalıştı.

Profesör Ahmet BOLAT uçak-körük ataması, petrol tanker taşımacılığı, şehirlerarası otobüs işletmeciliği gibi lojistik alanlarda projeler yürütmüş; optimizasyon, sıralama ve çizelgeleme ve otomobil üretim hatları konularında birçok doktora, yüksek lisans tezleri yaptırmış ve bu alanlarda uluslararası periyodiklerde çok sayıda makale yayınlamıştır.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika