spot_img
spot_imgspot_img
21.3 C
İstanbul
Çarşamba, 27 Eylül 2023

THY Teknik parça üreticilerini bir araya getirdi

Seçtiklerimiz

Havacılık Endüstrisi Sergisi ve Forumu adıyla düzenlenen etkinlikte 70 şirket, ürettikleri parçalarla stant açarken, binin üzerinde yerli ve yabancı firma temsilcisinin ziyareti bekleniyor.

 

THY Teknik Genel Müdürü İsmail Demir ev sahipliğinde Atatürk Havalimanı’ndaki Onur Air hangarında düzenlenen uçak parça üreticileri sergisinin açılışına; İTO Başkanı Murat Yalçıntaş, sivil havacılık yetkilileri, havayolu şirketleri yöneticileri, Atatürk Havalimanı Mülki Amiri Ahmet Aydın, Hava Harp Okulu Komutanı Tümgeneral İsmail Taş da katıldı.

 

Kurdele kesiminin ardından misafirler 4 bin kadar üretilmiş parçanın sergilendiği alanı gezdi. Ardından ilk insansız hava aracı olan ‘Bayraktar’ uçağının maketi önünde fotoğraf çektirdi.

 

Genel Müdür İsmail Demir gazetecilere verdiği bilgide, kendilerini yerli uçak yapımına katkıda bulunacak şirketlerden biri olarak zikrettiklerine işaret etti.

 

Uçak yapımının Türkiye’nin önüne koyduğu bir hedef olduğunu anlatan Demir, "Bu hedefi gerçekleştirmek için atılacak küçük adılar var. Bunun için bir yan sanayi, çekirdek endüstri, tasarım, üretim, araştırma kabiliyeti oluşturmak lazım. O adımlar atılmadan da nihai hedefe ulaşmak çok kolay değil. Nihai bir hedef varsa merdiven basamakları gibi teker teker çıkmak lazım. 2023’te bir yere gidecekseniz 2011, 2012, 2013’te atmanız gereken adımlar vardır. Eğer bu tarihlerde bir adımınız yoksa ondan sonra zıplamanız çok zordur. İşte bu tür faaliyetler o büyük hedefe yürüyen faaliyetlerden birisi." diye konuştu.

 

THY Teknik yöneticisi, Havacılık Endüstrisi Sergisi ve Forumu’nda 70 firmanın stant açtığını ancak binin üzerinde yerli ve yabancı firma temsilcisinin ziyaretini beklediklerini önümüzdeki yıl katılımı daha da artıracak çalışma yapacaklarını anlattı. Havalimanı apron bölgesinde 28-30 Nisan 2011 tarihleri arasındaki ‘uçak parçası’ sergi alanını bini firma temsilcisi 3 binin üzerinde ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika