spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Salı, 21 Mayıs 2024

THY, TBF’ye de sponsor oldu

Seçtiklerimiz

       

       

       

 

       

       

       

       

       

 

        Dünya futbolunun ünlü kulüplerine sporsor olarak dikkatleri üzerine çeken Türk Hava Yolları, şimdi de Basketbol Milli Takımları ile 2012 yılı sonuna kadar sponsorluk anlaşması imzaladı.

       

Türk Hava Yolları ve Türkiye Basketbol Federasyonu arasındaki sponsorluk anlaşması Atatürk Havalimanı’nda imzalandı. Dış Hatlar Gidiş Terminali Botanik Restoran’da yapılan imza töreninde A Milli Erkek Basketbol Takımı oyuncuları ile teknik ve idari kadrosu hazır bulundu.
       
        Toplantıda hazır bulunan Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Hamdi Topçu, şirket olarak önemli bir sponsorluk anlaşmasına daha imza attıklarını belirterek, ”Bugün Türkiye Basketbol Federasyonu’na 2,5 yıl ana sponsor oluyoruz. Daha önce ulaşım sponsoru olduğumuz Türkiye Basketbol Federasyonu’na şimdi ana sponsor olarak destek vereceğiz. Bu şirketimiz ve bizim için büyük mutluluk.” dedi.
       
        Başkan Topçu, geçen yıl Yunanistan’ın Moroussi takımıyla sponsorluk anlaşması yaptıklarını, Euroleague Final Four’a sponsor olduklarını da belirterek, bu sponsorluklar nedeniyle büyük ilgi gördüklerini söyledi. Önümüzdeki sezondan itibaren Euroleague karşılaşmalarının 5 yıl boyunca ‘Turkish Airlines Euroleague Basketball’ adı altında oynanacağını da belirten Topçu, ”Ayrıca sezon sonundaki Final Four karşılaşmaları da ‘Turkish Airlines Euroleague Final Four’ adıyla oynanacak.” diye konuştu.
       
        TBF BAŞKANI DEMİREL: BÜYÜK BİR DEÐER TAŞIYOR
       
        Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel de törende yaptığı konuşmada, Türk Hava Yolları’nın dünyanın en başarılı şirketlerinden biri olduğunu söyledi.
       
        Demirel, Türk Hava Yolları’nın Türk ve dünya sporuna büyük katkı sağladığını da belirterek, ”Türk basketboluna yaptığınız bu katkı federasyonumuz için çok büyük bir değer taşıyor. 28 Ağustos’ta ülkemizde başlayacak Dünya Basketbol Şampiyonası ve burada yer alacak 12 dev adamımız sizin katkılarınız ve desteklerinizde daha büyük başarılara doğru yol alacak. Ben bu beraberliğin uzun süreli ve hayırlı bir beraberlik olacağına inanıyorum.” dedi.
       
        Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil de Türk sporuna ve basketbola önemli bir katkı sunmak için böyle bir girişimde bulunduklarını söyledi.
       
        Hamdi Topçu ve Turgay Demirel Türk Hava Yolları ve Türkiye Basketbol Federasyonu arasında ana sponsorluk anlaşmasını imzaladılar. THY yetkilileri Demirel ve basketbol takımı oyuncularına uçak maketi hediye ederken, Demirel ve basketbolcular Türk Hava Yolları yetkililerine imzalı forma hediye etti.
       
        12 DEV ADAM ALMANYA’YA GİTTİ
       
        Törenin ardından da Basketbol Milli Takımı 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası hazırlıkları kapsamında katılacağı, Beko Süper Cup Turnuvası’na katılmak üzere Almanya’ya gitti.
       
        Milli Takım kafilesi, Türk Hava Yolları’nın, mavi zemine beyaz renkler giydirilmiş ve üzerine, 2010 FIBA World Championship yazılı TK 1503 sefer sayılı özel uçağıyla Almanya’nın Nürnberg kentine hareket etti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika