spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

THY’den oksijen cihazı kırılan hastaya 5 yıldızlı özür

Seçtiklerimiz

Hasta yakınları ise 5 yıldızlı bir otelde misafir edildi. Cihazın kırılmasına öfkelenen hasta yakınları, havayolu şirketine tepki gösterdi.

Olay, önceki gece Atatürk Havalimanı’nda yaşandı. İddiaya göre, Trabzon’dan İstanbul’a gelen Şükriye Şengün, KOAH hastası olduğu için oksijen konsantartörü cihazını yanında getirmek istedi. Hasta yakınları, teslim ettikleri oksijen cihazını Atatürk Havalimanı’nda kırılmış olarak geri alınca ne yapacağını şaşırdı.

Hasta yakınlarının tepkisi üzerine, kırılan cihaz için havalimanında rapor tutuldu. Bir süre havalimanında bekletildiğini iddia eden hasta yakınları, daha sonra oksijen ihtiyacının karşılanması için Bakırköy Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gönderildi. Devlet hastanesinin hastayı kabul etmediği öne sürüldü. Bunun üzerine hasta yakınları havayolu şirketi tarafından Küçükçekmece’de özel bir hastaneye yerleştirildi. Yakınları ise 5 yıldızlı bir otelde misafir ediliyor.

Yolculuklarının çileye döndüğünü anlatan Şükriye Şengün’ün oğlu Toygün Şengün, annesinin oksijen konsantartörü cihazı ve yardımcı oksijen tüpü olmadan yaşayamadığını söyledi. İstanbul’a bakım ve tedavi amacıyla geldiklerini belirten Şengün, "Yolculuk sonrasında cihazı bize teslim ettiklerinde parçalanmış vaziyette gördüm. Rapor tuttular. Benim haklı olduğumu söylüyorlar. Bunun Türk Hava Yolları’nın hatası olduğunu kabul ediyorlar." dedi.

Atatürk Havalimanı’nda bulunan klinikte annesinin doktor tarafından muayene edildiğini ve daha sonra Bakırköy Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edildiğini dile getiren Şengün, "’Bakırköy Devlet Hastanesi’yle biz görüştük’ dediler, büyük bir odada misafir edileceğini söylediler. Ambulansa beraber devlet hastanesine götürdük.

‘Biz bu hastayı kabul edemeyiz’ dediklerinde beynimden vurulmuşa döndüm. Benim sert tutumun üzerine sabah 6’da özel bir hastaneye getirdiler. Bizi de otele yerleştirdiler, geç gelen bir ilgisizliğin mağduruyum. Cihazım sağlam olsaydı akşam evimde olacaktım iki gündür otel köşelerindeyim." şeklinde konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika