spot_img
spot_imgspot_img
27.6 C
İstanbul
Pazartesi, 24 Haziran 2024

THY’den 2 yeni sponsorluk

Seçtiklerimiz

Klübün internet sitesinden yapılan açıklamada Türk Hava Yolları ile 2015/2016 ve 2016/2017 sezonları için sponsorluk anlaşmasına varıldığı belirtildi.

Schalke 04 Pazarlama Müdürü Alexander Jobst anlaşma için yaptığı açıklamada Avrupan’nın önde gelen havayolu şirketlerinden biriyle çalışmaktan memnuniyet duyduklarını belirtirken, THY’nin uzun yılladır futbolun içinde olduğu ve şimdi buna bir yeni takım daha eklediğini belirtti.

Ayrıca takım yapacağı uçuşlarda da THY uçaklarından yararlanacak.

Yapılan sponsorluğun ikinci kademe olduğu ve Türk Hava Yolları reklamlarının kulübün stadyumu olan Veltins Arena’daki LED ekranlarda yer alacağı aynı zamanda sosyal medya ve kulübün resmi televizyonunda yer alacağı açıklandı.

Roma’nın yeni sponsoru THY mi oluyor ?

Taraflar arasında ki görüşmeler devam ederken anlaşmanın bedeli yıllık 7 milyon Euro olduğu iddia edildi.

Spora verdiği destekle dünyada adından söz ettiren Türk Hava Yolları’nın (THY), İtalya’nın ünlü takımlarından AS Roma ile forma sponsorluğu için anlaşmaya vardığı öne sürüldü.

 

AS Roma, geçtiğimiz sezon milli oyuncumuz Salih Uçan’ı Fenerbahçe’den iki yıllığına kiralamıştı.

 

Söz konusu iddia, İtalya’nın La Repubblica Gazetesi tarafından ortaya atıldı. "Türk Hava Yolları, formaya yeni sponsor" başlığını kullanan gazete, Türk şirketinin bunun için AS Roma’ya yıllık 7 milyon Euro ödeyeceğini iddia etti.

 

2013 yılında telekomünikasyon şirketi Wind ile anlaşması bittikten sonra sponsor krizi yaşayan başkent ekibi, bir yıl önce de THY ile görüşmeler yapmıştı. Ancak kulübün 15 milyon Euro talep etmesi, THY’nin ise 5 milyon Euro önermesi üzerine, görüşmelere son verildiği İtalya basınına yansımıştı.  La Repubblica da, yanlış bir strateji izleyerek 2 yıldır sponsorsuz kalan Roma’nın, yaklaşık 3 ay önce THY ile tekrar müzakere masasına oturduğunu yazdı.

 

Bu arada THY ve Roma yöneticileri arasında görüşmelerin halen sürdüğünü Romalı yöneticiler tarafından doğrulanırken, ancak henüz nihai bir anlaşmaya varılmadığını belirtildi. THY ve Roma yöneticileri arasında bugün İstanbul’da bir toplantı daha yapılacağı öğrenildi.  Anlaşmaya varılması halinde Roma, forma sponsorlarından 17’şer milyon Euro kazanan Juventus ve Milan ile 12 ve 10 milyon Euro kazanan Inter ve Napoli’den daha az gelir elde etmiş olacak. Öte yandan THY’nin, geçtiğimiz aylarda bir başka İtalyan kulübü olan Lazio kulübü ile de görüşmeler gerçekleştirdiği de iddia edildi

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika