spot_img
spot_imgspot_img
18.6 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

THY check-in kontuarlarının yerleri değişiyor

Seçtiklerimiz

Yeni düzenlemeye göre Türk Hava Yolları’yla seyahat edecek yolcularımız, Atatürk Havalimanı Dış Hatlardaki ekonomi sınıfı check-in hizmetlerini, 29 Haziran 2010 Salı gününden itibaren A, B ve C adalarında yer alan kontuarlardan gerçekleştirecekler.
       
        Son dönemlerde artan trafik yoğunluğu nedeniyle oluşan aksaklıkları en aza indirilebilmek ve havalimanı olanaklarını daha verimli kullanmak amacıyla yapılan düzenlemeyle birlikte check-in kontuarlarının sayısı arttırıldı. Düzenlemeyle pasaport bankolarının sayıca daha fazla olduğu mahallin kullanımına maksimum olanak sağlanması da amaçlandı. Ayrıca bagaj sisteminde yapılan teknik altyapı değişikliğiyle daha hızlı ve güvenli bagaj sevkiyatı sağlandı.
       
        Yapılan bu değişiklikle, Türk Hava Yolları ekonomi biletli yolcular A, B ve C adalarında yer alan kontuarlarda, first ve business biletli yolcular ile elit plus, elit statüdeki Miles&Smiles kartı sahibi yolcular ise şu anda hizmet verilen E adasındaki 17-32 numaralı kontuarlardan işlemlerini yaptırabilecekler. Bilet satış işlemleri ise A adasındaki check-in kontuarlarının karşısında bulunan satış bankolarından yapılacaktır.
       
        Check-in kontuarlarındaki yer değişikliğine paralel olarak terminal girişlerinde ekonomi sınıfı yolcular B ve C giriş kapılarını kullanacaklar. First ve business sınıfı yolcular ile Elit plus ve Elit Miles&Smiles kartı sahibi yolcular ise E giriş kapısını kullanmaya devam edeceklerdir.
       
        Türk Hava Yolları A.O.
       

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika