spot_img
spot_imgspot_img
25.4 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Temmuz 2024

THY Cargo,Canlı Hayvan taşımada güven veriyor

Seçtiklerimiz

Dünyanın en hızlı büyüyen hava kargo markası Turkish Cargo, hayvan taşımalarını güvenli koşullarda ve en ideal şartlarda gerçekleştirmeyi amaçlayan uluslararası bir organizasyon olan Animal Transportation Association’a (Hayvan Taşıma Derneği) üye oldu. Havayollarının, freight forwarderların, denizcilik şirketlerinin, devlet kurumlarının, üniversitelerin, araştırma kuruluşlarının, hayvan yetiştiricileri ve veterinerlerin vb. birçok kurum ve kuruluşun üye olduğu organizasyon, canlı hayvanların uluslararası taşıma gerekliliklerinin düzenlenmesini ve bu yönde yapılan çalışmaları desteklemektedir.
 
Kâr amacı gütmeyen organizasyon üyelerine;
 
-Yıllık 200’den fazla taşıma talep imkanı,
 
-Güvenilir ve saygın hayvan nakliyecileri bulmaları konusunda yardımcı olma,
 
-Haftalık güncel haberler ve electronic delivery of migration yollama,
 
-Best Practices Manual’ın paylaşımı,
 
-Canlı hayvan taşımalarında gösterilen titizliği kamuoyuna duyurma,
 
-CITES, OIE, ilgili bakanlıklar, gümrükler vb. kurumlarla irtibat olanağı gibi imkanları sunmaktadır.
 
2017 yılında, `united for wildlife buckingham palace declaration (ufw)` bildirisini onaylayan Türk Hava Yolları, yabani hayvanların yasadışı ticaretini engelleme ve bu konuda sektörel farkındalığı artırma amacıyla hayvan haklarına verdiği önemi ortaya koymuştu.
 
Başarılı hava kargo markası Turkish Cargo, Animal Transportation Association organizasyonuna üye olmasının yanı sıra dünyanın 124 ülkesindeki müşterilerine sunduğu canlı hayvan taşımacılığı hizmeti için; kabul, depolama ve sevk süreçlerinde, IATA – Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği, Canlı Hayvan Taşıma Yönetmeliği’ni referans alıyor ve yönetmelikte belirtilen dokümantasyon, paketleme, etiketleme ve işaretleme kurallarını canlı hayvan taşıma sürecinde harfiyen uygulamaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika