spot_img
spot_imgspot_img
30.4 C
İstanbul
Salı, 23 Temmuz 2024

THK,yerli pilot eğitimlerine hız verdi

Seçtiklerimiz

Türkiyede 1935 yılından bugüne kadar 5 bin 500 pilot yetiştiren ve 87 yıldan beri Türkiyedeki en tecrübeli uçuş okulu olan Türk Hava Kurumu, aynı zamanda Türk Hava Yollarına da pilot yetiştiren bir kurum. Dünya ulaşım sektörünün hızla gelişmesi ve havacılık alanının her geçen gün büyümesiyle buna bağlı olarak pilot ihtiyacının artması pilotluk mesleğine olan ilgiyi her geçen gün artırırken, Türkkuşu Uçuş Eğitim Okulu, deneyimli öğretmenleri ve çağdaş eğitim ekipmanları ile eğitim boyunca sizlere en kaliteli hizmeti vermek için çalışıyor.

Geleceğin mesleği pilotluk unvanına sahip olmak ve iyi bir gelecekle beraber yaşam standartlarını da üst seviyeye getirmek için Türk Hava Kurumu Türkkuşu Uçuş Eğitim Okulu, pilot olma hayali kuran gençlere kucak açıyor. Gençlerin iyi bir geleceğe ve dünyanın her yerinde geçerli bir mesleğe sahip olmak için almak istediği bir eğitim olduğu bilinciyle hareket eden THK, geçmişten gelen bu güveni günümüze taşıyor.

EĞİTİMDE SİMÜLATÖR ÖNEMLİ

Okula girmeye hak kazanan adaylar pilotluk eğitiminde 750 saatlik yer derslerinin yanı sıra, simülatöre girmeden önce uçak sistemlerini öğrenmek için CBT denilen bilgisayar tabanlı eğitim de alınıyor. Akademide verilen eğitimin her aşamasına büyük bir disiplin hakim. Öğrenciler uçuşa başlamadan önce öğretmenlerinden yapacakları uçuşla ilgili brifing alıyor. Daha sonra uçak başı yapan öğrenciler öğretmenleriyle birlikte havalanıyor.

Etiketler: pilot  olmak, uçuş okulu, uçuş okulları, uçuş eğitimi, türk kuşu uçuş okulu,  tarkim uçuş okulu, sivil havacılık pilotaj, sivil havacılık okulları,  pilotluk okulu, pilotluk kursu, pilotluk kursları, pilotluk eğitimi,  pilot olmak için gerekli şartlar, pilot olmak için gerekenler, pilot  olmak için gereken özellikler, pilot olmak için aranan şartlar, pilot  olmak için, pilot olmak istiyorum, pilot olmak isteyenler, pilot okulu,  pilot okulları, pilot nasıl olunur, pilot kursu, pilot eşi olmak, pilot  eğitimi, nasıl pilot olunur, havacılık okulu, havacılık okulları, bayan  pilot olmak, ayjet uçuş okulu, ay jet uçuş okulu, pilot ol, pilot  ol.com,

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika