spot_img
spot_imgspot_img
8.5 C
İstanbul
Perşembe, 29 Şubat 2024

THK gençlerle buluştu

Seçtiklerimiz

Türk Hava Kurumu (THK) Antalya Şubesi, sportif havacılığı tanıtmak ve sevdirmek amacı ile Deepo AVM’de düzenlediği buluşma günlerinde yoğun ilgi gördü. Kurulan özel stantta uzaktan kumandalı model uçak, planör, paramotor, paraşütle atlama, Gökçen Havacılık Model Uçak Uğraş Evleri ve THK Üniversitesikonularında bilgiler verildi.

ÖZEL İLGİLENDİLER

THK standında görev yapan ve geleceğin Sabiha Gökçen’i olmayı arzulayan lise öğrencileri Songül Karazor ve Belit Timuçin THK Genç Kanatlar Grubu’nun giydiği Genç Kanat tulumu ve havacılığa olan tutkuları ile gelen ziyaretçilere uçakları tanıtıp, havacılığı seçenlere örnek oldu.

SERGİ AÇILDI

THK standında ayrıca Antalya’nın önemli yerlerinin havadan çekilmiş fotoğrafları da sergilendi. Şube Başkanı Vasıf Yüceliş, "Ankara’da geçtiğimiz Aralık ayında 433 delegenin katıldığı bir Olağanüstü Genel Kurul yaptık. Bu kurulda THK tarihinde bir ilk olarak içimizden bir şube başkanını genel başkan seçtik. Yeni Başkan Vacit Öktem sportif havacılığa ve halkımızla bütünleşmeye büyük önem veriyor. Bundan sonra sevenlerimizle daha çok beraber olabileceğiz, bu da bizi ziyadesiyle memnun ediyor" diye konuştu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika