Yıldırım’ın, Yüce Önder Atatürk’ün mozolesine çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. Hatıra fotoğrafı çektirilmesinin ardından Yıldırım, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:“Aziz Atam, 76 yıl önce motorlu uçuş kampı olarak kurduğun Türkkuşu’nu, Türk Hava Kurumu Üniversitesi olarak yapılandırmış olmanın haklı gururu ile huzurundayız. Havacılığı Türk insanının işi yaparak Türk havacılığını dünya genelinde saygın bir konuma yükselttik. Üniversitemiz, uçuş okullarımız, sportif havacılık kurslarımızla, ormanlarımız ve fabrikalarımızın yangınlardan korunmasında etkin görev yapan yangın söndürme uçaklarımızla ülkemizin ve milletimizin hizmetindeyiz. Senin gösterdiğin yolda ilerleyen, istikbalin göklerde olduğu bilincine erişmiş genç havacılar yetiştirme azim ve kararlılığımızı yineliyoruz. Ruhun şad olsun.”