spot_img
spot_imgspot_img
21.3 C
İstanbul
Çarşamba, 27 Eylül 2023

Thai Airways’in A330 siparişleri kesinleşti

Seçtiklerimiz

Thai Airways International (THAI) geçen ay Farnborough Havacılık Fuarı’nda yedi adet A330-300 almak için imzaladığı ön anlaşmayı kesin siparişe çevirdiğini açıkladı.
       
        Teslimatlar 2011 sonunda başlayacak ve yeni uçaklar THAI’nin 20 adetlik A330-300 filosuna katılacak ve Asya Pasifik bölgesindeki uçuşlarda kullanılacak.
       
        Thai Airways International Başkanı Piyasvasti Amranand: “Yeni A330-300 siparişimizle orta uzunluktaki menzil ihtiyaçlarımızı karşılamanın yanı sıra bölgedeki en modern ve en verimli filoya sahip olmaya da devam edeceğiz. Filo stratejimiz, verimliliği artırırken karbon emisyonunu azaltmak ve pazar ihtiyaçlarına uygun boyutta uçağı sunarken uzun vadede filo yapımızı basitleştirmek” dedi.
       
        Airbus COO’su John Leahy: "THAI’den gelen bu son sipariş A330ların verimlilik, düşük operasyon maliyetleri ve yolcu konforu açısından doğru uçak olduğunu bir kez daha kanıtlamış oldu. Önümüzdeki yıllarda da A330’un THAI filosunda önemli bir yer tutmaya devam edeceğini bilmek bizim için çok gurur verici” dedi.
       
        Modern ve verimli A330 bugün geniş gövdeli uçaklar arasında en çok kullanılanlardan bir tanesi. Bugüne kadar Airbus uçağın değişik versiyonları için binden fazla sipariş aldı. 700’den fazla A330 teslim edildi ve dünya çapında 80 operatör tarafından kullanılıyor.

       

         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika