spot_img
spot_imgspot_img
12.6 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

TAV’a helal olsun

Seçtiklerimiz

Trilyon dolarlara varan helal gıda, milyonlarca turistin tercih ettiği helal otel terimlerinden sonra şimdi de "helal havaalanı" çıktı. Türk dizilerinin de etkisiyle Ortadoğulu turistlerin akın ettiği TAV Havalimanları Holding’in işlettiği İstanbul’un en büyük havalimanı Yeşilköy’deki Atatürk Havaalanı, helal havalimanı liginde üçüncü sırada yer aldı.

Helal ürünlerden ibadethanelere kadar bir çok değerlendirmenin yapıldığı helal havalimanları sıralamasında birinci sırada ise Malezya’daki Kuala Lumpur Havaalanı bulunuyor. Helal konusunda dünyanın en yaygın yayın organlarından Crescentrating’in yaptığı çalışmaya göre ikinci sırada Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Dubai Uluslararası Havalimanı yer alıyor. İstanbul’un üçüncü sırada yer aldığı listede Suudi Arabistan’daki Kral Abdulaziz Havaalanı dördüncü, Endonezya’daki Jakarta Soekarno- Hatta Uluslar arası Havalimanı ise beşinci sırada yer aldı. Bir başka Suudi Arabistan havaalanı olan Kral Khaled altıncı, Abu Dabi Havaalanı ise yedinci oldu. 

İngiltere’den iki havaalanı var

İslam Konferansı Örgütü’ne üye ülkelerin dışındaki ülkelerde bulunan helal havaalanları sıralamasında ilk sırada Tayland’daki Suvarnabhumi Uluslar arası Havalimanı aldı. Listede İngiltere’deki Heathrow dördüncü, Almanya’daki Franz Josef Straus altıncı, ABD’deki John F. Kennedy Havaalanı yedinci sırada bulunuyor. İlk 10’da yer alan havaalanlarında en dikkat çeken ise Hong Kong’daki Chep Lap Kok Havaalanı oldu. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika