spot_img
spot_imgspot_img
6.7 C
İstanbul
Pazartesi, 11 Aralık 2023

Tarihi Zaferin Ardından Filenin Sultanları Tarifeli Uçakla Türkiye’ye Döndü

Seçtiklerimiz

Kaptan Pilotun Duygusal Konuşması: Filenin Sultanları’nın Zaferi Türkiye’yi Gururlandırdı

Avrupa’nın zirvesindeki yerini alan Filenin Sultanları, tarihi zaferin coşkusunu yaşarken, tarifeli uçakla ülkeye dönmeleri tepkiyle karşılandı.

CEV Avrupa Şampiyonası finalinde Sırbistan’ı yenerek şampiyon olan A Milli Kadın Voleybol Takımımız, tarihi zaferin ardından tarifeli uçakla ülkeye doğru hareket etti.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de oynanan ve altın sete giden mücadeleyi 3-2 kazanan Filenin Sultanları, Türk spor tarihinde unutulmaz bir başarıya imza attı. Karşılaşmanın ardından Türkiye’ye dönmek üzere yola çıkan Filenin Sultanları, tarifeli uçakla yolculuk yaptı.

Uçağın pilotu duygusal bir konuşmayla millilerimizi karşılarken, “Çok önemli konuklarımız var. Dün yine bayrağımızı gururla dalgalandırarak, cumhuriyetimizin 100. yılında tüm Türkiye’yi sevince boğan, Türk kadının gücünü tüm dünyaya gösteren, Avrupa şampiyonu olan kadın milli voleybol takımımız bizlerle birlikte.” ifadelerini kullandı.

Kaptan pilot anonsunu, “Mücadeleniz, başarılarınız ile 85 milyonu gururlandırdınız. Bize tarifi zor bu güzel duyguları yaşatan oyuncularımızı ve emeği geçen herkesi tebrik ediyor ve İstiklal marşımızı mutluluk gözyaşlarıyla okumamızı sağladığınız için sizlere teşekkür ediyoruz.” sözleriyle noktaladı.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika