spot_img
spot_imgspot_img
13.6 C
İstanbul
Cumartesi, 2 Mart 2024

TALPA Saldırıyı Kınadı, Ölenleri Andı

Seçtiklerimiz

Sivil Havacılık alanında faaliyet gösteren meslek gruplarının oluşturduğu dernekler Atatürk Havalimanı’ndaki terör saldırısının yaşandığı alana çelenk bırakarak terörü kınadı.

 

 
Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), Hava Yolları Kabin Memurları Derneği (TASSA),Türkiye Hava Trafik Kontrolörleri Derneği (TATCA), Uçak Teknisyenleri Derneği (UTED), Tüm Uçak Teknisyenleri Derneği (TALTA) ile Havayolları Emekli Kabin Memurları Derneği (ARFAA) üyelerinin bulunduğu sivil havacılık çalışanları Dış Hatlar Terminali’nde bulunan anma standına da gül koydular. Çalışanlar kolkola girerek birlik mesajı verdi.

Sivil havacılık dernekleri adına konuşan TALPA Genel Sekreteri Kaptan Pilot Bülent Boralı, teröristlerin iş yerlere saldırdıklarını ve yaşamını yitirenler arasında sivil havacılığa hizmet eden, katkı sunan masum insanların, yolcuların, güvenlik görevlilerinin olduğunu dile getirerek, "Hepsinin acısını yüreğimizin en derinlerinde hissediyoruz. Diliyoruz ve umuyoruz ki, bu saldırı son olsun. Kaygılıyız ama korkmuyoruz. Kızgınız ama duygularımızın aklımızın önüne geçmesine izin vermiyoruz. Üzgünüz ama geleceğe umutla bakıyoruz." diye konuştu.

 

 
Dernek üyeleri, basın açıklamasının ardından terör saldırısında yaşamını yitiren Atatürk Havalimanı personeli için Dış Hatlar Gidiş Terminalinde kurulan anma standına gelerek, buraya gül bıraktılar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika