spot_img
spot_imgspot_img
8.7 C
İstanbul
Salı, 5 Mart 2024

TALPA; Kasıtlı saldırıları şiddetle kınadı

Seçtiklerimiz

SON GÜNLERDE BAZI BASIN VE YAYIN ORGANLARINDA ; MİLLİ HAVAYOLUMUZ TÜRK HAVA YOLLARI VE ÖZEL ŞİRKETLERİMİZDE GÖREV YAPAN TÜRK PİLOTLARI VE  ŞİRKETLERİMİZE YÖNELİK ASILSIZ HABERLER VE YORUMLAR GÖZLENMEKTEDİR.
 
ÖZELLİKLE PİLOTLARIMIZIN EĞİTİM SEVİYELERİ, HAVA TRAFİK KONUŞMALARINDAKİ İNGİLİZCE DÜZEYLERİNİN YETERSİZ OLDUĞU BELİRTİLEREK SİSTEME YÖNELİK SALDIRILAR BAŞLATILMIŞTIR.
 
SON 10 YILDA ÜLKEMİZ SİVİL HAVACILIĞI ÇOK BÜYÜK GELİŞME GÖSTEREREK GEREK ULUSAL, GEREKSE ULUSLARARASI ALANDA AKTİF, REKABETÇİ, ÖNCÜ VE SAYGIN ROLÜNÜ PEKİŞTİRMİŞTİR. SEKTÖRÜN GELİŞMESİNDE PİLOTLARIMIZ EN ÖNEMLİ ROLÜ ÜSTLENMİŞTİR. TÜRK SİVİL HAVACILIĞINDA FAALİYET GÖSTEREN ŞİRKETLER ; EĞİTİMLERİNİ ULUSLARARASI STANDARTLARA GÖRE İCRA ETMEKTEDİRLER. EĞİTİM SONUÇLARI, KENDİ İÇ BÜNYELERİNDEKİ KONTROL MEKANİZMALARI İLE T.C. ULAŞTIRMA, DENİZCİLİK VE HABERLEŞME BAKANLIĞI SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ YETKİLİLERİNCE DENETLENMEKTEDİR.
 
SEKTÖRDEKİ TÜM ŞİRKETLER EĞİTİM BAŞARILARINI  DÜNYA HAVACILIK SEKTÖRÜNDE DE İSPAT ETMİŞLERDİR. BU ŞİRKETLER HALİHAZIRDA YABANCI KAYNAKLARA DA EĞİTİM VERİR DURUMA GELMİŞTİR.
 
TÜRK PİLOTLARIN İNGİLİZCEYİ KULLANMA VE KONUŞMA DÜZEYLERİNİN ANADİL SEVİYESİNDE OLMASI GİBİ BİR ZORUNLULUK YOKTUR. ULUSLARARASI STANDARTLAR DOĞRULTUSUNDA BELİRLENEN HAVA TRAFİK İNGİLİZCESİ SEVİYELERİ VE YETERLİLİKLERİ GEREK ŞİRKETLER, GEREKSE SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN BELİRLENMEKTE, KAYITLARI ULUSLARARASI STANDARTLARLA LİSANSLARINA İŞLENMEKTEDİR.
 
AMAÇ HAVA TRAFİK İNGİLİZCESİNİ BELİRLENEN MİNİMUM İHTİYAÇLARA GÖRE KULLANABİLMEKTİR.
 
 
TALPA OLARAK ; PİLOTLARIMIZA YÖNELİK, HİÇBİR BİLİMSELLİĞE DAYANMAYAN, KASITLI SALDIRILARI ŞİDDETLE KINAMAKTAYIZ. DEĞİŞİK PLATFORMLARDA GÜNDEME GETİRDİĞİMİZ YABANCI PİLOT İSTİHDAMININ KISITLANMASI KONUSUNDAKİ TUTUM VE KARARLILIĞIMIZI DA SÜRDÜRMEKTEYİZ. BU KARARIMIZDA NE KADAR HAKLI OLDUĞUMUZ ORTADADIR. 
 
SİVİL HAVACILIĞIMIZIN BAŞLANGIÇ TARİHİNDEN BUGÜNE KADAR ÜLKEMİZİ ULUSLARARASI HAVACILIK PLATFORMUNDA BAŞARI İLE TEMSİL EDEN TÜRK PİLOTLARINA YÖNELİK BU VE BENZER MESNETSİZ , ART NİYETLİ, HAKSIZ HABER VE YORUMLARDA BULUNAN YABANCI AKTÖRLER İLE BUNLARA DESTEK SAĞLAYAN, BEYANDA BULUNANLARLA HER ORTAMDA MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEKTİR.
 
TÜRKİYE HAVAYOLU PİLOTLARI DERNEĞİ
        YÖNETİM KURULU 
 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika