spot_img
spot_imgspot_img
20.6 C
İstanbul
Cumartesi, 15 Haziran 2024

SunExpress’ten Alerji Hassasiyeti Konusunda Açıklama: Güvenlik ve Konfor Önceliğimiz

Seçtiklerimiz

SunExpress, Gatwick Uçuşunda Yaşanan Alerji Hassasiyeti ile İlgili Açıklama Yaptı

SunExpress Hava Yolları, Gatwick Havalimanı’ndan kalkan bir uçuşta yaşanan alerji hassasiyeti nedeniyle yapılan haber üzerine bir açıklama yaptı. Uçuş sırasında bir yolcunun kızının ciddi bir yer fıstığı alerjisi olduğunu bildirmesi üzerine, kaptan pilot ve uçuş ekibi hızla harekete geçti. Ancak, diğer yolcuların emniyeti ve uçuşun sorunsuz devamı sağlanırken, alerjenlerden arındırılmış bir ortamı garanti etmenin mümkün olmadığı belirtildi.

SunExpress, yolcunun anons talebini reddetti ve diğer yolculara fıstık tüketmemeleri konusunda ısrarcı davranan yolcunun, uçuş güvenliği açısından uçakta seyahat etmemesine karar verdi. Bu durum, yolcuya açıklandığında, agresif davranışlar sergilediği ve kokpite girmeye çalıştığı bildirildi. SunExpress, agresif ve kural dışı davranışlara müsamaha gösteremeyeceklerini vurguladı.

Ayrıca, SunExpress web sitesinde yolcuların tıbbi bir durum nedeniyle ihtiyaç duydukları özel bakımı 48 saat önceden bildirmeleri gerektiği belirtilmekte olup, bu olayda böyle bir bildirim alınmadığı ifade edildi. SunExpress, alerjisi olan yolcular için daha etkili çözümler sunmak amacıyla rezervasyon sürecindeki bilgileri yeniden değerlendireceklerini belirtti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika