spot_img
spot_imgspot_img
17.5 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Şilili LAN ve Brezilya’lı TAM Havayolu birleşecek

Seçtiklerimiz

LATİN Amerika’nın lider hava yolları olarak nitelenen Şilili LAN ve Brezilya’lı TAM şirketleri piyasa değeri olarak dünyanın en büyük hava yolları şirketi olma ve gelecek için sağlam bir pozisyon elde etme hedefiyle birleşemelerine dair planlar olduğunu açıkladı.

       

Latam Havayolu Grup olarak adlandırılacak yeni şirketin başına geçmesi beklenen LAN şirketinin CEO’su Enrique Cueto, “Dünya piyasalarında birleşmeler gerçekleşirken, biz olduğumuz yerde kalamayız. Gelişmekte olan pazarlarda ve Latin Amerika bölgesindeki dinamik bir büyüme kaydedilirken bu durumdan faydalanmamız gerekiyor” dedi. Kendi ülkelerinde en büyük olan şirketlerin isimlerini kaybetmeyecekleri ancak Latam ana şirketine bağlı olarak faaliyetlerini sürdürecekleri belirtildi.

       

2009’da birleşik gelirlerinin 9 milyar dolar olduğu kaydedilen şirketlerin, birleştikten sonra gelir olarak dünyada 15’inci ve yolcu sayısı olarak 10’uncu olmaları bekleniyor. İki şirketin 2009 yılında toplam 45 milyon yolcu ve 832 bin ton kargo taşıdığı bildirildi.
         

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika