spot_img
spot_imgspot_img
33.2 C
İstanbul
Salı, 16 Temmuz 2024

SHGM,Sivil Havacılık Eğitim Çalıştayı Düzenledi

Seçtiklerimiz

661 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile SHGM bünyesinde ihdas edilen Sektörel Düzenleme ve Eğitim Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen çalıştay, Sivil Havacılık Meslek Yüksekokulları, THY Eğitim Başkanlığı ile TÖSHİD temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal EKŞİ başkanlığında gerçekleştirilen çalıştayda, Sivil Havacılık Sektörünün Eğitim İhtiyacı ve Üniversitelerin Eğitim Kapasiteleri arasındaki İlişki, Sivil Havacılık Alanında Eğitim Düzenleyen Üniversite ve Meslek Yüksek Okullarının Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nden ve havacılık sektöründen beklentileri ile Eğitim Materyalleri ve Eğitim Kaynaklarının Standardizasyonu konuları ele alındı.

Sivil havacılık alanında eğitim konularında yaşanılan aksaklıklar, bunların nasıl giderileceği ve kurumların üzerlerine düşen görevlerin masaya yatırıldığı çalıştayda, Eğitim Kurumları ile SHGM’nin ve sektörün yakın işbirliği ve koordinasyon içinde olmasının önemine dikkat çekildi.

SHGM’nin eğitim materyalleri konusunda gerekli desteği sağlayacağı ve yabancı kaynakların Genel Müdürlük tarafından temin edilip dağıtılabileceğinin de ifade edildiği çalıştayda ayrıca, havacılık sektörün eleman ihtiyacının analizi için sektör ve gönüllü Üniversitelerin de katılımıyla bir Komisyon kurulmasına karar verildi.

 

Çalıştaya üniversitelerden yoğun katılım…

Çalıştay’a Sivil Havacılık Yüksek Okulları ile sivil havacılığın çeşitli branşlarında eğitim veren Meslek Yüksek Okullarından çok sayıda temsilci katıldı. Anadolu Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Beykoz Lojistik MYO, Ege Üniversitesi, Erzincan Üniversitesi SHYO, Erciyes Üniversitesi SHYO, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler MYO, Kapadokya MYO, Kocaeli Üniversitesi SHYO, Özyeğin Üniversitesi, 19 Mayıs SHYO, ODTÜ Havacılık ve Uzay Bölümü, Okan Üniversitesi MYO, Mustafa Kemal Üniversitesi SHYO, Muğla Üniversitesi, THK Üniversitesi’nin temsilcileriyle birlikte toplam 48 kişinin katılımıyla çalıştay gerçekleştirildi. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika