spot_img
spot_imgspot_img
20.7 C
İstanbul
Pazar, 2 Ekim 2022

Sekizinci F-16 Blok-30 Hava Kuvvetleri’ne teslim edildi

Haftanın Haberleri

Hava Kuvvetleri’ne F-16 Blok-30 uçağı daha teslim edildi. Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB), yapısal iyileştirmesi tamamlanan sekizinci F-16 Blok-3 uçağının da Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildiğini açıkladı.

Savunma Sanayii Başkanlığının sosyal medya hesabından önemli bir paylaşımda bulundu. F-16 Blok-30 uçaklarının yapısal iyileştirmelerinde sekizinci uçağın tamir ve iyileştirmesini tamamladığını duyuruldu.

Savunma Sanayii resmî twitter adresinden paylaşılan “F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında yapısal iyileştirmesi tamamlanan sekizinci F-16 Blok-30 uçağını Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim ettik.” tweetiyle projenin tüm hızıyla devam ettiği açıklandı.

35 UÇAĞIN İYİLEŞTİRMESİ YAPILIYOR

Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanlığı tarafından başlatılan F-16 Yapısal İyileştirme Projesi kapsamında 35 adet F-16 Blok-30 uçağının yapısal iyileştirmesi planlanıyor.

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş. (TUSAŞ) tarafından uçakta gerekli görülen tamir ve değişim ile gövde üzerinde güçlendirme uygulama ile Hava Kuvvetlerimizin ana vurucu unsuru olan F-16 uçaklarımızın yapısal ömrünün 8000 saatten 12000 saate çıkarılması hedefleniyor.

 

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

Son Dakika

CORENDON AIRLINESspot_imgspot_img