spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Perşembe, 25 Nisan 2024

Santa Monica Havalimanı’nda Uçak Kazası

Seçtiklerimiz

Kazadan kurtulan olmadığı kaydedildi. Uçağın içinde kaç kişi olduğuna ilişkin henüz bir bilgi bulunmuyor.

Federal Havacılık Dairesi sözcüsü Ian Gregor tarafından yapılan açıklamada, çift motorlu Cessna Citation’ın, akşam saat 6:20’de havalimanına iniş yaptıktan sonra pistin sağ tarafına doğru kaydığı belirtildi.

Santa Monica İtfaiye Teşkilatı’ndan Şef John Nevandro, kaza dolayısıyla hangarın çöktüğünü ve itfaiye görevlilerinin içeri girmesi için yeterince sağlam gözükmediğini belirtti.

Jetin üretici şirketinin internet sitesinde yazana göre Citation jetinin modelleri, yedi ila dokuz yolcu kadar taşıyabiliyorlar.

CNN’e bağlı kuruluş KCAL-TV’ye konuşan Charles Thomson isimli görgü şahidi, uçağın lastiklerinden birinin patladığını belirtti.

Uçağın yaptığı inişin, acil bir iniş niteliğinde olmadığını söyleyen Thomson, uçağın normal bir şekilde iniş yaptığını ve lastiğin sonradan patladığını belirtti.

KCAL’in belirttiği üzere söz konusu uçak Idaho, Hailey’den kalkış yapmıştı.

Pazar günü olay yerine gelen Ulusal Ulaşım Güvenlik Kurulu’nun (National Transportation Safety Board) soruşturma görevlilerinin, enkaza ilişkin incelemelere Pazartesi sabahı başlayabileceklerini düşündükleri belirtildi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika