spot_img
spot_imgspot_img
17.2 C
İstanbul
Pazar, 21 Nisan 2024

Şam’a direk uçak seferleri başlatılacak

Seçtiklerimiz

Antalya’dan, Suriye’nin başkenti Şam’a, ilk kez 3 Hazirandan itibaren Anadolu Jet tarafından doğrudan karşılıklı seferler başlatılacak.

       

Türk Havayolları Antalya Satış Müdürü Ömer Durna, Akdeniz Otelciler ve İşletmeciler Birliği (AKTOB) Başkanı Sururi Çorabatır ile düzenlediği basın toplantısında, Suriye ve İran başta olmak üzere Antalya’dan yapılacak yeni uçuşlarla ilgili bilgi verdi.

       

Durna, Şam’a uçuşların pazartesi ve perşembe günleri haftada iki gün olarak başlatılacağını, uçakların Antalya’dan saat 10.00’da hareket etmesinin ve aynı gün öğleden sonra dönmesinin planlandığını bildirdi.

       

AKTOB ile yaptıkları görüşmelere bağlı olarak Antalya’ya İranlı turistlerin taşınması konusunda da yeni bir düzenlemeye gittiklerini belirten Durna, yine Anadolu Jet ile 5 Mayıstan itibaren haftada üç gün Ankara aktarmalı Antalya – Tahran seferlerinin başlatılacağını söyledi. Ankara aktarmalı Antalya – Tahran seferleri çarşamba, perşembe ve pazar günleri yapılacak.

       

-MİLANO UÇUŞLARI-

       

Anadolu Jet ile bu yaz döneminde Rusya’nın bazı kentlerine de charter uçuşlarının planlandığını, ancak kesinleştirilmediğini bildiren THY Antalya Satış Müdürü Durna, 14 Hazirandan itibaren THY ile Antalya – Milano arasında da tarifeli seferlerin başlatılacağın bildirdi. Durna, Antalya’dan Milano’ya tarifeli seferlerin pazartesi cumartesi, Milano’dan Antalya’ya ise cuma ve pazar günleri olacağını belirtti.

       

Tarifeli seferlerin, yapıldığı kente önemli oranda katkı sağladığına işaret eden Durna, geçen yıl 2 Ekimde başlatılan Antalya – Paris uçuşları sayesinde Fransa’dan gelen turist sayısının önemli oranda artığını vurguladı. Durna, bu çerçevede bu yılın ilk üç ayında Paris’ten gelen turist sayısının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 58 artmasında THY’nin başlattığı tarifeli seferlerin önemli payı bulunduğunu söyledi.

       

Durna, halen Paris’ten Antalya’ya haftada iki gün olarak yapılan tarifeli seferlerin kısa süre içinde 4’e çıkarılmasının planlandığını kaydetti.

       

-THY’NİN PAYI ÖNEMLİ-

       

AKTOB Başkanı Sururi Çorabatır da Antalya’ya turist taşımacılığında THY yönetiminin özverili ve duyarlı davrandığını belirterek, yeni başlatılacak seferlerden çok umutlu olduklarını söyledi.

       

Çorabatır, Antalya’dan yapılan hava yolu taşımacılığında uçuş noktalarının artmasına bağlı olarak gelen turist sayısının arttığına işaret etti ve bunda ulusal hava yolu kuruluşu THY’nin büyük payı olduğunu kaydetti.

       

Bu yılın ilk üç ayına ilişkin verilerin, 2008 yılında yakalanan düzeyi aşılacağını gösterdiğini ifade eden Çorabatır, ortaya çıkan bu ilk olumlu gelişmelerin, kendilerini çok umutlandırdığını, morallerini yükselttiğini anlattı. Çorabatır, İzlanda kaynaklı kül bulutu krizinde turizmde rakip ülkelerin durağan bir döneme girmesine karşılık Antalya’nın önemli bir sıkıntıyla karşılaşmadığını anlattı.

       

Çobatır, 5 Mayısta Dubai’deki fuara, arkasından da Tahran’a gideceklerini, İsrail turizm pazarının da rayına oturması için çalışmaların hızla sürdürüldüğünü kaydetti.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika