19.2 C
İstanbul
Perşembe, 13 Mayıs 2021

Rus S7 Airlines 1 Haziran sonrasını da mı iptal ediyor?

Haftanın Haberleri

Türkiye’ye yoğun şekilde charter uçuşlar yapan Rus hava yolu şirketlerinden S7 Airlines ile ilgili dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı.

Rus turizm haber portalı TourDom, S7 Airlines’ın 1 Ağustos’a kadarki Türkiye uçuşlarını iptal etmeye başladığını ileri sürdü. Konuyla ilgili olarak S7 Airlines’tan acentelere bilgi gitmeye başladığı belirtilen haberde, söz konusu haberin 25 Haziran tarihli bir uçuşun iptal edilmesiyle ortaya çıktığı belirtildi.

Buna göre, S7 Airlines’ın iptal ettiği 25 Haziran tarihli 3742 sefer sayılı uçuşuyla ilgili olarak hava yolunu arayan acenteye, ”Türkiye’ye bu yılki tüm uçuşlar iptal edildi.

1 Haziran sonrası için bir bilgi yok. Bu tarih yaklaştığında, kısıtlamalar kalkmışsa uçuşlar planlandığı şekilde devam edecek.” yanıtı verildi.

Görüşmeye ilişkin ses kaydı olduğu belirtilen haberde, hava yolu şirketini arayan başka bir acenteye de ”Türkiye uçuşları 1 Ağustos’a kadar iptal edildi” yanıtı verildi. Haberde, buna ilişkin hava yolunun web sitesinde bir bilgi ya da resmi bir açıklama olmadığına da dikkat çekildi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika