spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Salı, 18 Haziran 2024

Red Bull Air Race heyecanı Budapeşte’ye dönüyor

Seçtiklerimiz

Bundan tam 12 yıl önce, Tuna Nehri’nin sadece birkaç metre üzerindeki parkurda hayatına başlayan dünyanın en hızlı motor sporları serisi Red Bull Air Race, 4-5 Temmuz tarihlerinde doğduğu topraklara, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’ye geri dönüyor.

Şampiyonanın liderliğinde iki kez şampiyon Britanyalı Paul Bonhomme bulunurken, üst üste üç kez podyuma çıkan Avustralyalı Matt Hall onun hemen arkasında yer alıyor. 2008 sezonunun galibi Avusturyalı pilot Hannes Arch ise Hırvatistan’daki son yarışı kazanarak formunun zirvesine çıktı.

2003’te Budapeşte’de yapılan ilk yarışı kazanan ev sahibi Peter Besenyei ise, sporun doğuşundan bu yana katılacağı 62. yarışta yeni Edge 540 V3 uçağıyla birlikte galibiyet arayacak. Macar pilot, beş yıldır Red Bull Air Race’e hasret kalan izleyicilerin her zamankinden daha heyecanlı ve gürültülü olacağını belirtti.

Pilotların Budapeşte’nin iki yakasını birbirine bağlayan Zincir Köprü’nün altından geçerek Tuna Nehri’ndeki parkura giriş yapacakları Red Bull Air Race Budapeşte yarışı, cumartesi günü yapılacak olan sıralama turlarıyla başlayacak.

Final mücadelesi ise 5 Temmuz Pazar günü TSİ 17.55’te gerçekleşecek. Yarışlar internet üzerinden canlı olarak da takip edilebilecek. 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika