spot_img
spot_imgspot_img
18.5 C
İstanbul
Çarşamba, 24 Nisan 2024

Qatar Airways ve British Airways En Büyük Havayolu Ortaklığını Kurdu

Seçtiklerimiz

QATAR AIRWAYS VE BRITISH AIRWAYS GÖKYÜZÜNÜN EN BÜYÜK HAVAYOLU ORTAKLIĞINI KURDU

BİRLİKTE DAHA İLERİYE

Güçlerini birleştiren iki havayolu artık müşterilerine 60’tan fazla ülkede 185 noktayı kapsayan gökyüzünün en büyük uçuş ağını sunuyor.

 Qatar Airways ve British Airways, ortaklıklarının genişletilmesinde son aşamayı tamamlayarak, diğer tüm havayolu ortaklıklarından daha fazla ülkeye küresel bağlantı sunmaya başladı.

Havayolları ortak ağlarına İtalya, Maldivler, Norveç, Singapur ve İsveç dahil olmak üzere 42 yeni ülke ekleyerek yolcularına Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya ve Okyanusya’ya harika bağlantılarla uçma olanağı sağlıyor.

Yolcular artık Londra ve Doha üzerinden doğrudan uçuşların yanı sıra, yeni bağlantı seçenekleriyle daha da fazla sefer saati ve fiyat alternatifinden yararlanabilecekler. Bu anlaşma Qatar Airways ve British Airways’in küresel uçuş ağlarını ileriye götürmek amacıyla daha önce adımlarını attığı “Birlikte Daha İleriye” projesinin son ayağı oldu.

Dünyanın En İyi Havalimanı seçilen Doha Hamad ile Londra Heathrow Havalimanı üzerinden tek biletle kesintisiz bağlantılı yolculuklar sağlayacak olan iki havayolunun hizmet verdiği toplam uçuş noktası 60’tan fazla ülkede 185’e çıkmış oldu. Ortaklık aynı zamanda dünya çapında en fazla şehre erişim sağlamasıyla küresel ticareti, turizmi, yatırımı ve kültürel bağlantıyı destekliyor.

Misafirler her iki havayolunun sadakat programlarına katılma, ortak para birimleri olan Avios’u kazanma ve harcama konusunda daha fazla özgürlüğe sahip olacak. Avios aktarmak için Qatar Airways Privilege Club ve British Airways Executive Club hesapları sorunsuz bir şekilde bağlanabilir ve her iki program tarafından sunulan ödülleri talep etmek için bakiyeler birleştirebilir. İşbirliği ayrıca, British Airways’in yeni Club Suite ve Qatar Airways’in ödüllü Qsuite kabinleri de dahil olmak üzere tüm bütçelere ve ihtiyaçlara uygun alternatifler sunmanın yanı sıra özel yolcu salonlarına da erişim imkanı sağlıyor.

Qatar Airways Group CEO’su Akbar Al Baker şunları söyledi: “Qatar Airways ile British Airways arasındaki artan işbirliği, müşterilerimize harika avantajlara sahip benzersiz bir ağ sunmak konusundaki ortak hedefimizin geldiği noktayı gösteriyor. Gezginler artık ortak uçuş ağımız üzerinden seyahat ederken kalite ve hizmette en iyiyi deneyimleyebilirler.

British Airways Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Sean Doyle şunları söyledi: “Bu, müşteri hizmetleri, seçim ve esneklik tutkumuzu paylaşan bir havayolu olan Qatar Airways ile uzun süredir devam eden ilişkimizde büyük bir kilometre taşıdır.

Çok sayıda ödül kazanan havayolu Qatar Airways, geçtiğimiz günlerde uluslararası hava taşımacılığı derecelendirme kuruluşu Skytrax tarafından yönetilen 2022 Dünya Havayolu Ödülleri’nde ‘Yılın Havayolu’ olarak ilan edildi. Havayolu, benzeri görülmemiş bir yedinci kez (2011, 2012, 2015, 2017, 2019, 2021 ve 2022) ana ödülü kazanarak sektörün zirvesinde tek başına durmaya devam ederken, aynı zamanda ‘Dünyanın En İyi Business Class’, ‘Dünyanın En İyi Business Class Lounge Yemeği’ ve ‘Orta Doğu’daki En İyi Havayolu’ seçildi.

Qatar Airways şu anda dünya çapında 150’den fazla varış noktasına uçuyor ve Skytrax tarafından ‘Dünyanın En İyi Havaalanı’ seçilen Doha merkezi Hamad Uluslararası Havaalanı üzerinden bağlantı kuruyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika