spot_img
spot_imgspot_img
9.6 C
İstanbul
Pazartesi, 4 Mart 2024

Qatar Airways, Spanair’e göz koydu

Seçtiklerimiz

DOHA- Reuters’e göre borsalar, Qatar Airways’in Spanair’i satın almak istediği haberlerinin heyecanını yaşıyor. Körfez sermayeli havayolları, Avrupalı havayolu avına devam ediyor. Qatar Airways, İspanya’nın 2 numarası olan Spanair’e göz koydu. Daha birkaç hafta önce Cargolux şirketinin yüzde 35 hissesini alan Körfez sermayeli havayolu Qatar Airways’in iştahı kapanmadı.

Avrupa’da oturmuş bir havayolu şirketini satın almak istediğini daha önceleri de belirten Qatar Airways, ısrarla isim vermek istemese de, borsa çevreleri aynı ısrarla ispanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi olan Spanair’i gösteriyor.

Dün Bahreyn’de düzenlenen havacılık fuarında Reuters ajansına bir açıklamada bulunana Qatar Airways CEO’su Akbar Al Baker, “Bu konu hakkında konuşamam. Biz mümkün olan her işbirliği ve satın alma olanağını değerlendiriyoruz” demekle yetindi.

Bu aşamada konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmamayı tercih eden Spanair, Madrid hükümetinin uyguladığı tasarruf tedbirleri sayesinde, alması olası yeni bir kredi için garantör bulmakta zorlanıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika