spot_img
spot_imgspot_img
35.4 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Qatar Airways, Atina-Doha Uçuşunda Klima Arızası: Yolcular Bayıldı

Seçtiklerimiz

Atina-Doha Uçuşunda Sıcaklık 38 Dereceye Çıktı, Yolcular Bayıldı

Qatar Airways’in Atina’dan Doha’ya gerçekleştirmesi planlanan QR204 sefer sayılı uçuşu, beklenmedik bir klima arızası nedeniyle kaosa dönüştü. Uçak içindeki sıcaklık 38 dereceye kadar yükseldiğinde, yolcular çaresizlik içinde kaldı ve bazıları baygınlık geçirdi.

Güney Afrikalı spor terapisti Garth Collins, sosyal medyada yaşananları anbean paylaşarak, “Qatar Airways, Atina’dan Doha’ya giden QR204 sefer sayılı uçuşta durumu çok kötü idare ediyor. Yolcular 3,5 saat boyunca kapılar kapalı ve klimasız bir şekilde uçakta mahsur kaldı. İnsanlar soyunmaya başladı ve çoğu bayıldı” ifadelerini kullandı.

Uçakta klima sisteminin arızalanması, Atina’dan kalkış için bekleyen yolcular için adeta bir kabusa dönüştü. Aşırı sıcak nedeniyle bazı yolcular soyunmaya başladı ve birçok kişi bayıldı. Kriz, Qatar Airways’in henüz resmi bir açıklama yapmamış olmasıyla daha da derinleşti.

Teknik bir arıza sonucu klima sisteminin çalışmaması, Atina Uluslararası Havaalanı’nda büyük bir güvenlik tedbiri alınmasına yol açtı. Yolcuların yüksek sıcaklık altında saatlerce beklemesi, havayolunun sert eleştirilerle karşı karşıya kalmasına neden oldu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika