spot_img
spot_imgspot_img
21.7 C
İstanbul
Perşembe, 30 Mayıs 2024

Putin, uçak kazasının olduğu yerde

Seçtiklerimiz

Polonya Cumhurbaşkanı Lech Kaczynski ile birlikte 97 yolcunun içinde bulunduğu uçağın düşüş nedeni ile ilgili çalışmalar sürdürülüyor. Uçağın iki kara kutusunu da bulan olay yeri inceleme ekipleri çalışmalarını sürdürüyor. Rusya Başbakanı Vladimir Putin, Olağanüstü Hal Bakanı Sergey Şoygu ve diğer Rus yetkililer, bölgeye ulaştı.

       

Rusya Başsavcılığı Soruşturma Komisyonu Başkanı Aleksandr Bastrıkin Başbakan Putin’e verdiği bilgide hava trafik kontrol görevlilerin yoğun sis uyarısında rağmen, pilotun iniş konusunda ısrar ettiğini kaydetti. Bastrıkin, "Kule kayıtları yaşanan tartışmayı doğruluyor." dedi.

       

Polonya gazetesi Gazeta Wyborcza da, yoğun sis nedeni ile hava kontrol görevlilerinin uçağın Belarus’un başkenti Minsk ya da Moskova’ya iniş yapması konusunda uyardıklarını duyurmuştu. Yoğun siste iniş imkanı olmayan havaalanına inmekte ısrar eden pilotun uçağın düşmesine neden olduğu iddia ediliyor.

       

Rusya Başbakanı ile birlikte bölgeye Başbakan Yardımcısı Sergey İvanov, İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev ve çok sayıda üst düzey Rus yetkili bölgede çalışmalarda bulunuyor.

       

Rusya Başbakanı Putin, kazada hayatını kaybeden yolcuların kimliklerinin tespit edilebilmesi için cesetlerin Moskova’ya götürüleceğini söyledi.

       

Rusya Olağanüstü Hal Bakanı Şoygu, tüm cesetlerin tespit edildiğini ve kimlik tespit işlemleri için Moskova’ya sevk edilmesi ile ilgili hazırlıkların yapıldığını kaydetti.

       

Ria Novosti haber ajansının üst düzey bir yetkiliden edindiği bilgiye göre, Kaczynski’nin cesedi tespit edilirken, diğer cesetlerle ilgili DNA testleri yapılacak.

       

         

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika