spot_img
spot_imgspot_img
26.8 C
İstanbul
Perşembe, 25 Temmuz 2024

Phoenix Polis Departmanı, filosuna beş yeni H125 helikopteri ekliyor

Seçtiklerimiz

ABD’deki Phoenix Polis Departmanı Airbus Helicopters’tan filosuna 5 yeni H125 helikopteri eklemek üzere yeni bir anlaşma imzaladı. Yapılan anlaşmaya göre helikopter teslimatlarına önümüzdeki yıl başlanması planlanıyor.

Phoenix Polis Departmanı baş pilotu Paul Apolinar, “Filomuzu yenilemeye başlarken hangi platformun tüm operasyonel ihtiyaçlarımıza en uygun olacağını analiz etmek için çok zaman harcadık ve H125 tüm gereksinimlerimizi karşıladı.

Bizim sorumluluğumuz Phoenix topluluğunu korumak ve onlara hizmet etmek. Bu helikopterler bize yalnızca göklerde koruma sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Arizona eyaletindeki tüm uzaklıklarda kurtarma operasyonları gerçekleştirmemize de izin verecek.

Sıcak havalarda mükemmel performans gösteren bir helikoptere ihtiyacımız vardı ve H125, bu gibi koşullardaki görevleri karşılamak için gerçekten en ideal helikopter.” dedi.

Gücü, çok yönlülüğü ve sıcak ve yüksek koşullarda mükemmel performansı ile tanınan H125, çift hidrolik, çift kanallı FADEC, çarpışmaya dayanıklı yakıt sistemi ve gelişmiş cam panelli kokpit ekranlarına sahip.

H125, son on yılda Kuzey Amerika’da havadaki kolluk görevleri için tedarik edilen tüm orta seviye tek motorlu helikopterlerin neredeyse yarısını oluşturuyor.

H125, Airbus Helicopters, Inc.’in Columbus, Mississippi’deki üretim ve tamamlama tesisinde, %40 ABD gazilerinden oluşan bir ekip tarafından inşa ediliyor.

Airbus Helicopters, Inc.’de güvenlik güçleri Bölüm Müdürü Ron Kelley, “H125’in Amerika Birleşik Devletleri’nde de en çok tercih edilen polis helikopterlerinden biri olmasının çok iyi bir sebebi var.

Çok yönlülüğü ve yüksek performansı, onu havadan gözetleme ve arama kurtarma dahil olmak üzere çeşitli polis görevleri için ideal bir seçim haline getiriyor ve yüksek ihtiyaç durumlarında bile her zaman hazır olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.” dedi.

Airbus Helicopters Inc., 50 yılı aşkın bir geçmişe sahip varlığıyla Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lider helikopter tedarikçisi konumunda.

Columbus, Mississippi’de H125 ve UH-72 Lakota helikopterlerinin yerel üretim ve tamamlama tesisinde 700’den fazla çalışan yer alıyor. Kuzey Amerika’daki yaklaşık 3 bin 100 helikopterin birinci sınıf eğitimi, satış sonrası hizmeti ve teknik desteği ise Teksas’taki Grand Prairie’den yapılıyor.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika