spot_img
spot_imgspot_img
18.3 C
İstanbul
Salı, 28 Mayıs 2024

Pegasus’un 19. Uçuş Noktası Sivas Oldu

Seçtiklerimiz

Sivas, 10 Mayıs 2011 –  “Uçmak herkesin hakkı” diyerek Türkiye’yi uçmanın ucuz ve kolay yolu ile tanıştıran Pegasus Hava Yolları yurt içi  ve  yurt dışı hatlardaki büyümesini hızla sürdürüyor. Yurt içinde ve yurt dışında toplam 46 noktaya uçan Pegasus’un  19. yurt içi uçuş noktası  Sivas oldu. Sivas seferlerine 1 Mayıs’ta başlayan Pegasus yeni hattının açılışı için 10 Mayıs günü Sivas Büyük Otel’de bir tören düzenlendi.Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Danışmanı Gürol Yüksel evsahipliğinde gerçekleştirilen törene, Sivas Valisi Ali Kolat başta olmak üzere şehrin üst düzey yöneticileriyle iş dünyasının temsilcileri katıldı.

Yeni hattın açılış töreninde konuşan Gürol Yüksel,  “Pegasus olarak, yaptığımız 3.2 milyar Dolar değerinde 40 uçaklık Yeni Nesil Boeing 737-800 yatırımımız ile büyümeye devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi Türkiye’de bu çapta yatırım yapan tek özel hava yolu şirketiyiz. Bugünlerde neredeyse her hafta bir uçak teslim alarak filomuzu yeniliyoruz. Şu anda Türkiye’nin en yeni Boeing 737-800 filosuna sahibiz. Yıl sonunda filomuzdaki toplam uçak sayısı 40’a, uçaklarımızın yaş ortalaması ise 2,58’e ulaşacak. Bu büyümemize paralel olarak yurt içi ve yurt dışı hatlarda da büyümemizi hızla sürdürüyoruz. 

Pegasus Ailesi olarak en temel ilkemiz olan ‘uçmak herkesin hakkı’ ilkesinden yola çıkarak, bu ay itibarıyla Sivas ile İstanbul arasında da ucuz ve kolay uçuşun yolunu açmış bulunuyoruz. Pegasus misafirleri, haftada 5 gün karşılıklı olarak Sivas’tan İstanbul’a  ve İstanbul bağlantılı olarak yurt dışında tam 19 noktaya ekonomik ve tam zamanında seyahat edebilecekler”dedi.

Pegasus misafirleri, Sivas’tan İstanbul bağlantılı olarak Amsterdam, Basel, Brüksel, Bükreş, Düsseldorf, Kharkiv, Kopenhag, Krasnodar, Londra, Milano, Münih, Paris, Roma, Sofya, Stokholm, St. Etienne, Stuttgart, Viyana ve Zürih’e kolayca seyahat edebiliyorlar.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika