spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

ÖAMTC Air Rescue, filo modernizasyonuna başlıyor

Seçtiklerimiz

ÖAMTC Air Rescue, beş adet Airbus H135 siparişi ile filo modernizasyonuna başlıyor

Airbus Helicopters ve Avusturya Otomobil, Motorsiklet, Turing Kulübü (ÖAMTC) Air Rescue, beş adet H135 kesin siparişi için sözleşme imzaladı. Bu sözleşme kapsamındaki ilk teslimatın 2022 yılı başında yapılması planlanıyor.

Airbus Helicopters CEO’su Bruno Even, “Airbus Helicopters ve özellikle H135’e duydukları güvenden dolayı ÖAMTC Air Rescue’ya teşekkür ederiz. H135, tüm dünyada hava tıbbi kurtarma operasyonlarında referans sahibi olduğunu göstermeye devam ediyor” dedi.

ÖAMTC Air Rescue CEO’su Reinhard Kraxner ise, “Gece misyonları gibi kritik görevlerde yeteneğimizi arttırmak için mevcut olan en modern helikopterler gereklidir. 20 yılı aşkın bir süredir H135’i işletiyoruz ve Helionix versiyonunun sağlayacağı avantajlardan yararlanmayı dört gözle bekliyoruz. 4 eksenli otopilot ile birlikte azaltılmış pilot iş yükü, zorlu ortamlarda hastaları sık sık kurtaran ekiplerimiz için önemli bir katkı sağlayacak” dedi.

ÖAMTC Air Rescue, Avusturya’da kış aylarında 17 kalıcı üs ve 4 ek üs üzerinden 28 adet H135 helikopteri işletiyor. Operatör, geçen yıl, günlük ortalama 52 görevle 20.000’den fazla operasyon gerçekleştirdi.

H135, dünya çapında acil tıbbi servis helikopter operatörleri için ideal bir çözümdür. Düşük ses seviyesi ile birlikte sunduğu mükemmel performans, menzil ve yük kapasitesi ile geniş ve engelsiz bir kabini bir araya getirir. Büyük boy sürgülü yan kapılar ve arka kapaklı kapılar, Airbus imzası taşıyan Fenestron kuyruk rotoru ile sağlanan yer operasyonları sırasında ek güvenliğin yanı sıra hastaların hızlı yüklenmesini/boşaltılmasını sağlar.

4 eksenli otopilotun üstünde Helionix, durumsal farkındalığı artırmaya yardımcı olan yenilikçi bir kokpit düzeni sunar. H135’te üç büyük elektronik ekran ile tasarlanan kokpit, gece görüş gözlüğü (Night Vision Goggle) ile uyumludur ve pilot için uygun motor enstrüman verilerini tek bir göstergede sunan First Limit Indicator içerir.

Bugüne kadar 1.400’ün üzerinde H135 ailesi helikopteri, dünya çapında 5,6 milyondan fazla uçuş saati gerçekleştirdi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika