spot_img
spot_imgspot_img
15.7 C
İstanbul
Pazartesi, 20 Mayıs 2024

Model Uçak ile Havadan Karaya Anında Görüntü

Seçtiklerimiz

Bursa’da Işıklar Askeri Hava Lisesi Komutanlığı tarafından bu yıl 3’ncüsü düzenlenen ‘Işıklar Askeri Hava Lisesi Havacılık, Bilim ve Kültür Şenliği’ başladı. Dünyanın tek hava lisesi olma özelliği taşıyan Işıklar Askeri Hava Lisesi’nce, okulun tanıtılması için düzenlenen etkinlikte gerçekleştirilen, havadan karaya anında görüntü aktaran model uçak gösterisi ilgiyle izlendi.

IŞIKLARFEST-2011, bugün Ata Bölgesel Başlangıç Model Uçak Yarışması ile start aldı. Işıklar Orkestrası da etkinlikler kapsamında konser verdi. Etkinlikler, Yunuseli Havaalanı Pisti’nde devam ederken, öğrenciler tarafından tasarlanarak yapılan model uçak gösterisi yapıldı. Ahmet Dinçer Solakoğlu isimli öğrencinin yaptığı, havadan çektiği görüntüyü karaya aktaran model uçağın gösterisi ilgiyle izlendi. Model Uçak Öğretmeni Bülent Yalçın, öğrencisinin yaptığı model uçağın havada 15-20 dakika kalabildiğini belirtip, insansız hava aracı da denilebileceğini söyledi.

Törende konuşan Işıklar Askeri Lisesi Okul Komutanı Albay Cengiz Karacabey, festivali, öğrencilerin yoğun ders programından kurtulmaları için düzenlediklerini belirtti. Karacabey, bu yıl 3’ncüsü düzenlenen ve Hava Kuvvetleri’nin 100. kuruluş yıldönümüne denk gelen festivalin, artık her yıl geleneksel olarak gerçekleştirileceğini sözlerine ekledi. Bugün başlayan ‘Işıklar Askerî Hava Lisesi Havacılık, Bilim ve Kültür Şenliği yarın sona erecek.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika