spot_img
spot_imgspot_img
21.5 C
İstanbul
Cuma, 24 Mayıs 2024

Mad Air’e ait bir helikopter Karasu’da

Seçtiklerimiz

Türkiye’de otomobil üretmek için yer arayışlarını sürdüren Çinli Otomotiv Grubu Chery’nin Batı Avrupa ve Ukrayna Genel Müdür Yardımcısı James Guo ve Batı Avrupa Satış Müdürü Michael Zhou, Sakarya’nın Karasu ilçesinde belirlenen 2 bin 185 dönümlük arazide incelemelerde bulundu.

Mad Air’e ait bir helikopterle Karasu’ya gelen grup, Belediye Başkanı Ahmet Genç’i ziyaret etti. Guo ve Zhou’ya, Chery Mermerler Otomotiv Başkan Yardımcısı Murat Mermer, Chery Sakarya Bölge Distribütörü Şükrü Bülbül ve Mermerler Genel Müdürü Oğuz Eken eşlik etti. 

Genç, yatırım bakımından Karasu’nun avantajları olan liman, duble yol, tren yolu, OSB ve uygun arazi yapısı konularında konuk heyeti bilgilendirdi. Genç ayrıca, Demiryolları Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı Genel Müdürlüğünün (DLH) üzerinde çalıştığı Sakarya Nehri ağzının genişletilmesiyle, burada yapılması düşünülen yeni dalgakıranlar ve depolama alanları projesi hakkında ayrıntılı bilgi sundu. Genç, yatırım kararı alınması durumunda her türlü kolaylığı göstermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Chery Mermerler Otomotiv Başkan Yardımcısı Murat Mermer ise, Çinli grupla ortak olarak Türkiye’de otomotiv yatırımı yapmak için Tekirdağ, Bursa ve Sakarya illerinde araştırmalar yaptıklarını belirtti.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika