spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Cuma, 22 Eylül 2023

Londra’da KTHY protesto edildi

Seçtiklerimiz

Londra’da bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Temsilciliği önünde toplanan Kıbrıslı Türkler, havayolu şirketinden aldıkları bilet paralarını geri istiyor. Protestoya acenta yetkilileri de katıldı. Yetkililer, İngiltere’den Kıbrıs uçuşlarına her zaman büyük ilgi olduğunu ve uçuşların yeniden başlaması talebinde bulundu.
       
        Londra’daki KKTC Temsilciliği önünde toplanan bir grup Kıbrıslı Türk, mağdur duruma düştükleri gerekçesiyle temsilciliği ve KTHY’yi protesto etti.
       
        Protestoya katılan bir vatandaş, Kuzey Kıbrıs’a 5 bilet aldığını ancak uçuşların iptal edildiğini ve bilet paralarının kendisine geri verilmediğini söyledi. “Paralarımızı aldılar”diyen vatandaş, “Bizim suçumuz nedir? Ben 2 bin 600 sterlin para ödedim biletlere. Muhatap bulamıyoruz. En çok zoruma giden de hasta çocuğum var, gidip havaalanlarında sürünmek istemiyorum. Bu ülke bu kadar sahipsiz değil.” dedi.
        Londra’da faaliyet gösteren Diplomat Bilet Satış Acentası yetkilisi Çağıl Ünal da asıl kendilerinin mağdur olduğunu söyledi. Bilet alan vatandaşların muhatap bulamadıklarından yakındıklarını belirten Ünal, bu yüzden bu müşterilerin acenteye geldiklerini söyledi.
       
        AtlasJet’in uçuş seferlerini düşürdüğü söyleyen Ünal, bunun mevcut talebi karşılamayacağının altını çizdi. Basın bildirisini okuyan Çağıl Ünal, yetkililerden olayla ilgili açıklama beklediklerini dile getirdi.
        Bu arada vatandaşlar, temsilcilik önüne “KTHY’nin üzerinden kirli ellerinizi çekin” yazılı pankartlar astı.
       
        CİHAN

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika