spot_img
spot_imgspot_img
11.2 C
İstanbul
Salı, 27 Şubat 2024

Köşk’e sunulan dosya,Yazıcıoğlu kazasını aydınlatacak

Seçtiklerimiz

Destici, dosyada ‘olayı tamamıyla ortaya çıkaracak bilgi ve belgeler’ bulunduğunu belirtti. Şüpheli kazanın yeni bulgular ışığında hem Devlet Denetleme Kurulu hem de özel yetkili Malatya cumhuriyet savcıları tarafından araştırıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı ile paylaşılan bilgiyi ise kurumları ve şahısları suçlamak istemediklerinden kamuoyuna açıklamadıklarını dile getiren Destici, "Yavaş hareket edildiğini izlersek veya bu olayın üstüne gidilmediğini görürsek, çıkar net şekilde ne olduğunu kamuoyu ile paylaşırız. O zaman da kimse bunu yok etme gayreti içerisine giremez. Zaten şu safhadan sonra bu bilgi yok edilemeyecek, üstü kapatılamayacak bir bilgidir.” dedi.

 
Antalya’nın Alanya ilçesinde düzenlenen Türkiye Beyzbol ve Softbol Şampiyonası’nın ödül törenine katılan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Muhsin Yazıcıoğlu’nun ölümüyle sonuçlanan helikopter kazası hakkında görüşlerini bildiren Destici, dosyanın Malatya Özel Yetkili Cumhuriyet Savcılığı’nda geniş kapsamlı şekilde araştırıldığını vurguladı. Ancak "Balyoz”, "Kafes" ve "Ergenekon” davalarındaki gösterilen hızlı yetki kullanımı ve duyarlılığı, Muhsin Yazıcıoğlu ve 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan helikopter kazasıyla ilgili yürütülen soruşturmada da beklediklerini anlattı.

Sorular üzerine İHA muhabiri İsmail Güneş’in telefon konuşmalarında geçen ‘Kim bu ya?’ sözüne de değinen Destici, bunu ilk gün, Başbakanlık’taki kriz merkezi başkanlığına sorduğunu söyledi. Önce, "Dikkatimizi çekmedi. Ama söylemeniz üzerine araştıracağız." cevabını aldığını daha sonra, "Anormal bir durum yok, İsmail Güneş helikopterdeki diğer yaralıları kastediyor." açıklamasının yapıldığını ifade etti.

Destici, "Ama bugün geldiğimiz noktada bunun da daha derin bir şekilde araştırılması gerekiyor ve araştırılıyor. Kamuoyu şunu çok iyi bilsin ki, biz bu işin peşini, aydınlatana kadar bırakmayacağız. Bu bizim davaya bakan savcılar ile ilgili de koruma gerekiyorsa koruma, zırhlı araba gerekiyorsa zırhlı araba her türlü imkân verilsin.

Devletin en başındaki de bize bunun garantisini verdi. Dolayısıyla savcılarımız da bundan sonra daha güçlü bir şekilde bu zamana kadar sürdürdükleri çalışmaları daha da genişleterek sürdürecekler ve bu olay aydınlanacak." diye konuştu.

 

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika