spot_img
spot_imgspot_img
24.7 C
İstanbul
Pazartesi, 22 Temmuz 2024

Konya’da Eğitim uçağı düştü ( GÜNCELLENDİ )

Seçtiklerimiz

KONYA’da 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’nda konuşlanan akrobasi timi olan Türk Yıldızları’na ait F-5 tipi uçak, eğitim sırasında, üsse yaklaşık 2 kilometre uzaklıkdaki bir fabrikanın boş arazisine düştü, 1 pilot şehit oldu.

Türk Yıldızları’na ait F-5 tipi uçak, iddiaya göre eğitim uçuşu için 3’üncü Ana Üs Komutanlığı’ndan havalandıktan sonra yaklaşık 2 kilometre ilerideki TÜMOSAN Traktör Fabrikası arazisine düştü.

İlk olarak çevrili telleri deviren uçağın yaklaşık 500 metre sürüklendikten sonra fabrikaya yaklaşık 300 metre kala parçalandığı öne sürüldü. İlk belirleme göre 1 pilot şehit oldu.

Olayın çevredekiler tarafından ihbar edilmesinin ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve itfaiye ekibi sevk edildi. 3’üncü Ana Jet Üs Komutanlığı’na ait itfaiye ekipleri olay yerine giderek müdahale etti. Helikopterlerlede olay yerinde keşif uçuşu yapıldı. Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, ilk belirlemelere göre 1 pilotun şehit düştüğünü belirterek, "Türk Yıldızları’na ait F-5 tipi uçak, bir fabrikanın arazisine düştü. İlk belirlemelere göre 1 pilot şehit oldu.

Olay yeni oldu. Gerekli incelemenin ardından detaylı açıklama yapılacak."dedi. Türk Yıldızları, akrobasi timi bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında, gökyüzünde 8 süpersonik (ses üstü) uçakla semalarda çok sayıda gösteride bulundu.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika