spot_img
spot_imgspot_img
27.5 C
İstanbul
Cumartesi, 13 Temmuz 2024

Kanada hava sahasında iki pilot UFO gördüklerini açıkladı

Seçtiklerimiz

Kanada hava sahasında iki pilot UFO gördüklerini açıkladı: Hükümet raporu doğruladı
Kanada hava sahası üzerinde farklı uçaklar kullanan iki pilot, bir bulutun içine doğru uçan ve kaybolan parlak yeşil bir UFO (tanımlanamayan uçan cisim) gördüklerini iddia etti.

Hükümet tarafından konuyla ilgili yayımlanan raporda cisimlerin UFO olabileceği ihtimaline açık kapı bırakıldı ve soruşturmanın devam ettiği belirtildi. Söz konusu olay, ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) bu yıl yayınladığı UFO raporundaki açıklanamayan olaylara benzerlik gösteriyor.

Kanada’da farklı uçakları kullanan iki pilot, tanımlanamayan uçan nesne (UFO) gördüklerini iddia etti.

Pilotlardan birinin Almanya’nın Köln kentinden dönen Kanada askeri uçağını kullandığı diğerinin ise ile Boston’dan Amsterdam’a seyahat eden KLM Royal Dutch Airlines uçağını kullandığı aktarıldı.

UÇAKLARDAN BİRİ ROTASINI DEĞİŞTİRDİ

Kanada hükümetinden yapılan açıklamaya göre, yaşanan olayın uçuşlara bir etkisi olmadı. Ancak, lojistik uzmanı ve danışman Steffan Watkins, uçuş veri bilgilerine baktı ve bir CC-177 Globemaster III olan Kanada askeri uçağının “UFO gördüğünü bildirdiğinde rotasını değiştirdiğini ve 300 metre tırmandığını” açıkladı.

Bununla birlikte Watkins, 14 Temmuz’da başlayan ve bu hafta başlarında zirveye ulaşan Perseid meteor yağmurunun erken saatlerinde gerçekleştiği göz önüne alındığında, cismin bir meteor olabileceğini de sözlerine ekledi.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika