spot_img
spot_imgspot_img
26.7 C
İstanbul
Salı, 26 Eylül 2023

Kadak, Yamaç Paraşüt Alanı Yapımına Başladı

Seçtiklerimiz

KADAK Başkanı Sait Kılıçsallayan, yaptığı yazılı açıklamada, Kahramanmaraş’ta ilk olacak yamaç paraşütü kalkış alanı için Türk Hava Kurumu Kahramanmaraş Sportif Havacılık Derneğinden Mahmut Hopur ile çalışma yaptıklarını ve çalışmalar sonucunda Kumaşır Gölü güney mevkisindeki 750 rakımlı tepeden Altınova köyüne doğru uygun atlayış yapılabileceğini tespit ettiklerini belirtti.

Pistin yapımında kendilerine destek veren Orman Bölge Müdürü Halil Coşkun, Türkoğlu Orman İşletme Şefliğine ve THK Kahramanmaraş Sportif Havacılık Derneğine teşekkür eden Kılıçsallayan, şunları kaydetti:

"Bu ilk yamaç paraşütü atlayış kalkış alanımızın tüm şehrimize hayırlı olmasını diliyorum. Bu alan turizm açısından önemli bir adım. Alana Ümit Tepe-Take Off alanı adını verdik. Önümüzdeki günlerde Narlı beldesinde ikincisini faaliyete geçireceğimiz ve Gaziantep ile ortaklaşa kullanmayı planladığımız bir kalkış alanı yapılacak. Yapılacak eğitimlerle lisanslı paraşüt pilotlarımızın sayısı artacak. İlgisi olan herkesi bekliyoruz. "

- Keyvan Aviation -spot_imgspot_img

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika