spot_img
spot_imgspot_img
26.4 C
İstanbul
Cuma, 19 Temmuz 2024

İtalya MQ-9A SİHA’larını Blok 5 standardına yükseltecek

Seçtiklerimiz

General Atomics iştiraki olan GA-ASI, İtalyan Hava Kuvvetleri’nin MQ-9A Predator B SİHA’larını Block 5 standardına yükseltecek

İtalya Hava Kuvvetleri, Yabancı Askeri Satış (FMS) anlaşmasının bir parçası olarak Male sınıfı MQ-9A Predator B insansız hava aracı filosu ve yer kontrol istasyonları için yarı ömür modernizasyonu sağlamak için ABD Hükumeti ve General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI) ile ortaklık kurdu.

İtalya Hava Kuvvetleri’nin Yarı Ömür Modernizasyon (MLM) Programı, MQ-9 insansız hava araçlarını Block 1’den Block 5 konfigürasyonuna yükseltecek güncellemeler içeriyor.

Block 5 konfigürasyonu, önemli ölçüde artırılmış bir güç üretim kapasitesi, geliştirilmiş iniş takımı ve GA-ASI Lynx çok modlu radar ve Raytheon Elektro-Optik sensörlerinin en son sürümlerini içermektedir.

GA-ASI Avrupa Bölge Başkan Yardımcısı Scott Smith,

“İtalya Hava Kuvvetleri, İtalya’da, Akdeniz üzerinde ve NATO operasyonlarını desteklemek için çok çeşitli İstihbarat, Gözetleme ve Keşif (ISR) misyonlarını desteklemek için MQ-9 insansız hava araçlarının kullanılmasında uzun süredir liderdir.

Bu modernizasyonlar, İtalyan Hava Kuvvetlerine MQ-9’lar ile her zamankinden daha iyi görme yeteneği veriyor ve mevcut filolarını güncellemek için İtalyan Hava Kuvvetleri ile çalışmaktan gurur duyuyoruz.”

açıklamalarında bulundu.

General Atomics şirketinin bir iştiraki olan General Atomics Aeronautical Systems, Inc. (GA-ASI), Predator serisi insansız hava aracı ve Lynx çok modlu radarı dahil olmak üzere kendisini kanıtlamış, İHA sistemleri, radarlar, elektro-optik ve ilgili görev sistemlerinin önde gelen tasarımcısı ve üreticisidir.

6 milyondan fazla uçuş saatiyle GA-ASI, durumsal farkındalık ve hızlı saldırı sağlayan sürekli uçuş sağlamak için gereken entegre sensör ve veri bağlantı sistemlerine sahip uzun süreli görev yapabilen insansız hava araçlarını üretmektedir.

Şirket ayrıca çeşitli yer kontrol istasyonları ve sensör kontrol/görüntü analiz yazılımları üretmekte, pilot eğitim ve destek hizmetleri sunmakta ve meta-malzeme antenlerini geliştirmektedir.

İlgili Makaleler

- Corendon -spot_img

Son Dakika