18.9 C
İstanbul
Cuma, 23 Nisan 2021

İstanbul Havalimanı’nda sıvı kokain ele geçirildi

Haftanın Haberleri

İstanbul Havalimanı’nda bir yolcunun valizlerinde alkollü içki görünümü verilmiş şişelerin içinde 3 kilogram 380 gram ağırlığında sıvı kokain ele geçirildi.

Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekipleri bilgi sistemleri üzerinden yapılan incelemede Brezilya’nın Sao Paulo kentinden gelen bir yolcuyu şüpheli olarak değerlendirdi.

Uçağın İstanbul Havalimanı’na iniş yapmasının hemen ardından valizler x-ray cihazından geçirilerek narkotik dedektör köpekleri tarafından arandı. Köpekler şüpheli yolcunun valizindeki 3 içki şişesine tepki vermesi üzerine, şişeler açılarak içerisindeki alkollü içecek görünümündeki sıvından numune alındı.

Şişelerde kokain çözeltisi tespit edildi

Alınan numunenin uyuşturucu test cihazı ile yapılan ilk analizde alkol uyarısı alınmasına rağmen incelemeye devam edildi. Detaylı araştırmada şişelerin içerisine yerleştirdikleri bir düzenek ile bir miktar içkiyi şişe ağızlarında tuttukları, bu düzeneğin altında ise farklı bir sıvı olduğu anlaşıldı. Bunun üzerine tespit edilen düzenek ve içerisindeki sıvı bulunduğu yerden çıkarıldı.

Şişede kalan diğer sıvından alınan numunenin analizinde, bu sıvının kokain çözeltisi olduğu anlaşıldı.

Piyasa değeri 2,5 milyon TL

Gümrük Muhafaza ekiplerinin titiz çalışması sonucunda içki görünümü verilen piyasa değeri 2,5 milyon TL olan toplam 3 kilogram 380 gram ağırlığında sıvı kokain ele geçirildi.

Olayla ilgili bir kişi gözaltına alınırken konuya ilişkin yürütülen soruşturmaya devam edildiği öğrenildi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika