13.5 C
İstanbul
Salı, 20 Nisan 2021

İstanbul Havalimanı görevlilerine operasyon: 7 gözaltı

Haftanın Haberleri

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar geliş-gidiş katı transit bölgede bulunan Hazine ve Maliye Bakanlığı Gümrük Saymanlık Müdürlüğü’ne bağlı veznede çalışan memurların yurt dışından gelen ve yurt dışına çıkacak olan yabancı kişilerin vize ihlal cezalarını ödemeleri sırasında dolar ve avrolarını Merkez Bankası’nın kur fiyatından düşük fiyata bozarak irtikap suçunu işlediklerini ve Türk Lirası olarak ödeme yapmak isteyen yabancı kişilerin vermiş oldukları paraları da “tırnakçılık” diye tabir edilen el çabukluğu yöntemiyle çaldıklarını belirledi.

Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen soruşturma kapsamında irtikap ve tırnakçılık yoluyla nitelikli hırsızlık suçlarından İstanbul’da 7 şüpheliye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında 7 şüpheli yakalandı.

Dosya kapsamında yapılan aramalarda 109 bin 713 Amerikan doları, 10 bin 70 avro, 50 İngiliz sterlini ve 40 bin Türk Lirası ele geçirildi.

Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yürütülen soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

- TUSAŞ -spot_img

İlgili Haberler

- PGS -spot_img

Son Dakika